Raty - PayPlus

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg
dla kobiet

Zabieg
dla mężczyzn

Cena
od 100 zł
Informacje

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

Rozpuszczalne nici liftingujące i napinające skórę (zwane popularnie przez pacjentki „nitkami kolagenowymi”) to absolutna nowość w medycynie estetycznej. Implantacja nici, które unoszą i napinają skórę staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Jest to nowy sposób na uniesienie wiotczejących policzków, opadających kącików ust i marszczącej się skóry szyi i dekoltu.

Z wiekiem skóra twarzy  wiotczeje i osuwa się w dół. Niektóre z pacjentek mówią, że działa na nie grawitacja czyli przyciąganie ziemskie. Starzenie się skóry wynika m.in. z uszkodzenia włókien kolagenowych i elastycznych oraz zaniku kwasu hialuronowego w skórze. Proces powstawania zmarszczek postępuje z wiekiem dlatego, że ulega niszczeniu  rusztowanie stworzone przez kolagen i elastynę. Z wiekiem twarz przybiera smutny i ponury wygląd, a policzki i kąciki ust opadają. Wokół ust i nosa zmarszczki pogłębiają się.  Skóra szyi i dekoltu marszczy się.

First Lift

Osoby, które nie potrzebują jeszcze liftingu operacyjnego mogą skorzystać z zabiegu z użyciem nici unoszących skórę a także pobudzających komórki skóry fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Jeszcze kilka lat temu stosowano złote nici, ale powodowały one duże siniaki po zabiegu z powodu dość grubych igieł stosowanych do wszczepiania nitek.

Obecnie do wyboru mamy wszystkie rozpuszczalne nici

  • nici PDO napinające bez haczyków
  • nici unoszące skórę ze stożkami lub haczykami.

Zabieg zwany pierwszym liftingiem z ang. First Lift polega na wprowadzaniu do skóry nici PDO. Nici usztywniają, nieco unoszą skórę i napinają ją. Na bazie tych nitek nasz organizm produkuje kolagen, który gromadzi się w miejscu wprowadzenia nitek. Dzięki temu skóra staje się bardziej sprężysta i nie wiotczeje.

Nici PDO składają się z polidioksanon, który jest silnym syntetycznym włóknem, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkance. Proces ten trwa od 180 do 240 dni.

Polidioksanon jest materiałem używanym w medycynie od wielu lat. Był on głównie wykorzystywanych jako nici chirurgiczne do zakładania szwów skórnych i podskórnych oraz do szycia narządów wewnętrznych przez chirurgów, ginekologów,  gastroenterologów, urologów, okulistów i innych lekarzy. Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzana jest podskórnie, śródskórnie a nawet domięśniowo w określone okolice twarzy a także ciała. W zależności od potrzeb lekarz dobiera odpowiednie rozmiary i rodzaj nici.

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co oprócz wzmocnienia skóry powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Po zabiegu mogą pojawić się  drobne siniaczki, które ustępują po kilku dniach.

Efekt estetyczny jest bardzo naturalny, ponieważ nie zmieniamy rysów twarzy i nie zwiększamy objętości policzków. Możemy dzięki zabiegowi zmniejszyć zmarszczki palacza i czoła, unieść kąciki ust, poprawić opadający owal twarzy oraz ujędrnić skórę szyi i dekoltu. Dla osób, u których Botox jest zbyt słaby w okolicy kurzych łapek zabieg zwany First Lift z użyciem nici PDO to doskonałe rozwiązanie na pozbycie się zmarszczek wokół oczu. Nici napinające skórę są doskonałym sposobem na pozbycie się wiotczejącej skóry dekoltu i szyi. Kompleksowe odmładzanie polega na ustaleniu przez doświadczonego lekarza indywidulanego programu antiaging, w którym korzystamy z wielu zabiegów medycyny estetycznej, które się uzupełniają.

Nowe trendy medycyny estetycznej opierają się obecnie na zasadzie uzyskania efektu tzw. „natural look”. Polega to na odmładzaniu w taki sposób, abyśmy wyglądali młodo, ale bez zmiany rysów twarzy. Tak aby nasze policzki i usta nie były sztucznie napompowane jak niekiedy widuje się to u pacjentek, które przesadzają z ilością kwasu hialuronowego. Połączenie wielu zabiegów takich jak laserowe usuwanie zmarszczek (laser frakcyjny), kwas hialuronowy i BOTOX dostosowany do potrzeb pacjenta, nawilżanie skóry za pomocą mezoterapii i nici napinających PDO to  holistyczne podejście do odmładzania twarzy, szyi i dekoltu.

Główne wskazania do zastosowania metody nici First Lift to m. in.:

Na twarzy:

• Pionowe i poziome zmarszczki na czole
• Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
• Dolna powieka – worki
• Policzki
• Wyraźny fałd nosowo-wargowy
• Rowek policzkowo-jarzmowy
• Fałd podbródkowy
• Fałd marionetkowy
• V-lifting
• Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
• Fałdy skóry na policzku
• Pomarszczone policzki

Na ciele:

• Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
• Ujędrnianie i kształtowanie piersi,
• Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
• Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
• Otyłość – ramiona, brzuch, żebra
• Łysienie

„Poprawę wyglądu skóry uzyskujemy natychmiast. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a niewielkie zaczerwienia i krwiaki ustępują po kilku dniach”.

Szybki i długotrwały efekt

Po wprowadzeniu nici PDO First Lift w skórę pierwszy efekt poprawy wyglądu uzyskujemy już po 3-4 tygodniach i pogłębia się on przez około 3-4 miesiące.

Czas utrzymywania się efektów: około 2 lata.

cennik

1 nić easy 100 zł
1 nić screw 250 zł
1 nić barbed 450 zl

(ostateczna cena uzgadniana jest po konsuktacji z lekarzem)

Zabieg Cena Cena promocyjna
Nici hialuronowe- modelowanie owalu twarzy 2000,00 (2 ml)
Nici hialuronowe- modelowanie owalu twarzy 2900,00 (3 ml)
Nici hialuronowe- modelowanie owalu twarzy 3700,00 (4 ml)
Nici PDO First Lift – korekta owalu twarzy 1200,00 zł
Nici PDO First Lift – uniesienie brwi 800,00 zł
Nici PDO First Lift – policzki 1000,00 zł
Nici PDO First Lift – kurze łapki z powieką dolną 800,00 zł
Nici PDO First Lift – zmarszczki palacza 1000,00 zł
Nici PDO First Lift – linie marionetki 800,00 zł
Nici PDO First Lift – szyja / dekolt 1400,00 zł
Nici PDO First Lift – kolana 1400,00 zł
Nici PDO First Lift – łokcie 1200,00 zł
Nici Silhouette – 1 sztuka 1000,00 zł

Galeria zdjęć

Mediraty

Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest „Dermedik s.c., zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: ul. Józefa Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: +48664053900 Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Izabelę Guzara, pisząc na adres: ul. Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: 012 3565410.

2019 © Dermedik Kraków - gabinet medycyny estetycznej. Kopiowanie materiałów zabronione.