Raty - PayPlus

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg
dla kobiet

Zabieg
dla mężczyzn

Zalecana ilość zabiegów
wedle potrzeb
Częstotliwość zabiegów
3 - 6 miesięcy
Czas zabiegu
40 - 50 minut
Znieczulenie
tak
Cena
od 2500 zł do 8000 zł
Wskazania
  • zanik warg sromowych większych, wynikający z utraty masy ciała
  • zanik wart sromowych powstający w trakcie naturalnych procesów starzenia.
Przebieg zabiegu
  • zabieg rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej od pacjenta będącego w znieczuleniu miejscowym.
  • kolejnym krokiem jest wstrzyknięcie sterylnego, oczyszczonego tłuszczu w określony obszar. Stanowi on trwały i całkowicie bezpieczny wypełniacz.
  • w wyniku iniekcji dochodzi do zwiększenia elastyczności oraz jędrności skóry, a wargi sromowe wyglądają naturalnie.
  • zabieg trwa około 2 godziny. Po jego zakończeniu, pacjentka wraca do domu.
Po zabiegu

Naturalną konsekwencją po zabiegu jest odczucie niewielkiego bólu oraz podwyższona temperatura ciała. Po tygodniu czasu, wszelkie uczucie dyskomfortu ustępuje i zanikają obrzęki.

W okresie 2 pierwszych tygodni zachować należy szczególną ostrożność: starannie przestrzegamy higieny intymnej, unikamy wszelkich kontaktów, podczas których obszar poddany zabiegowi mógłby być zainfekowany lub zbytnio podrażniony oraz rezygnujemy z wysiłku fizycznego.

Bardzo ważne, że aktywność seksualną po takim zabiegu można podjąć dopiero po upływie kilku tygodni.

Po pierwszym tygodniu zalecamy wizytę kontrolną u specjalisty, który wykonywał zabieg.

Pacjentki objęte są stałą opieką chirurgiczną, a wszelkie wątpliwości oraz pytania mogą skonsultować poprzez kontakt telefoniczny z naszym Instytutem.

Efekt utrzymuje się do 2 lat.

REIMPLANTACJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Jak się okazuje, współczesna medycyna potrafi w bardzo właściwy sposób spożytkować nadmiar tkanki tłuszczowej człowieka. Zabieg taki nazywamy lipofillingiem. Wykorzystuje on specjalnie spreparowaną tkankę tłuszczową między innymi do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki i ujędrniania piersi.

Lipofilling

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, wraz z komórkami macierzystymi, stosowany jest w celu wypełnienia głębszych zmarszczek, modelowania twarzy, przywracania pierwotnej objętości skóry w okolicach policzków i doliny łez, leczenia blizn pooparzeniowych, zanikowych oraz do modelowania wybranych partii ciała (powiększanie biustu, modelowanie pośladków, łydek). Bardzo popularne jest także wykorzystywanie tej metody do poprawy wyglądu dłoni oraz narządów intymnych.

Zabieg lipofillingu łączy w sobie lifting i delikatny modeling wybranego obszaru. Pierwszym etapem jest pobranie tkanki tłuszczowej z odpowiedniej okolicy – przykładowo z brzucha, biodra, uda lub obszaru okołokolanowego. Zazwyczaj jednorazowo pobierane jest od 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie zostaje on poddany procesowi przygotowawczemu, w którym specjaliści wykorzystują system Aroma. Generalnie pobrany materiał w tym kroku zostaje wirowany i oczyszczony, między innymi z nadmiaru płynów, w taki sposób, aby w efekcie pozostał jedynie czysty tłuszcz, najlepiej nadaje się do przeszczepu i jest bogaty w komórki macierzyste.

Sam zabieg, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny. Przez fakt, że tłuszcz pochodzi z tego samego organizmu, na którym zostanie przeprowadzone wszczepienie, ryzyko pojawienia się powikłań lub reakcji alergicznych jest praktycznie nieobecne. Jedynym ograniczeniem dotyczącym zabiegu, jest ilość jednorazowej retransplantacji tłuszczu. W przypadku, gdy jest go za dużo, może dojść do problemu obumarcia komórek lub pojawienia się zwapnień. W związku tym, zaleca się, aby zabieg wykonywać nie częściej niż raz na 3 lub 6 miesięcy.

Czas trwania lipofillingu waha się pomiędzy 40 a 50 minutami, a efekty zabiegu są widoczne już po dwóch dniach. Co najważniejsze, są one całkowicie naturalne, a ponadto znacznie poprawia wygląd i jakość skóry, a same rezultaty utrzymują się zdecydowanie dłużej niż w przypadku użycia innych metod lipofilingu.

Po wykonaniu zabiegu, w obszarach jemu poddanych, może utrzymywać się obrzęk lub zasinienie, które z reguły utrzymuje się nie dłużej, niż tydzień. Zaleca się, aby łagodzić je i ochładzać domowymi sposobami. Ważne jest także, aby pamiętać o unikaniu zamaczania miejsc wkłucia i, jeśli przeszczep miał miejsce na obszarze twarzy, ograniczać mimikę. Po ustąpieniu wymienionych objawów, pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Lipofilling

Warto wspomnień, że lipofilling nie jest jedynie zabiegiem z nurtu medycyny estetycznej. Według specjalistów, wprowadzenie tak przygotowanego tłuszczu nie tylko prowadzi do złagodzenia skutków starzenia się skóry, ale także powoduje wzrost jej procesów regeneracyjnych. Między innymi dlatego zabieg ten jest również z powodzeniem wykorzystywany w redukcji blizn i zmian spowodowanych radioterapią.

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest bardzo niska waga danej osoby, równoznaczna z brakiem możliwości pobrania materiału potrzebnego do przeprowadzenia lipofillingu.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU.

Zabieg Cena Cena promocyjna
Okolica oczu 3500,00 zł
Okolica ust, usta 3000,00 zł
Dłonie 2500,00 zł
Twarz 5000,00 zł 4500,00 zł
Twarz i szyja 6500,00 zł 5000,00 zł
Twarz, szyja i dekolt 8000,00 zł 6000,00 zł

Galeria zdjęć

Mediraty

Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest „Dermedik s.c., zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: ul. Józefa Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: +48664053900 Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Izabelę Guzara, pisząc na adres: ul. Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: 012 3565410.

2019 © Dermedik Kraków - gabinet medycyny estetycznej. Kopiowanie materiałów zabronione.