Raty - PayPlus

Wielu z nas boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Aby mu zapobiec, stosujemy różnorodne szampony i odżywki z drogerii, zażywamy suplementy mające wzmocnić cebulki i podejmujemy szereg innych działań mających na celu przywrócenie bujnej fryzury. Niestety, zazwyczaj efekty są krótkotrwałe albo w ogóle ich nie ma. Czy istnieje metoda na zatrzymanie wypadających kosmyków na głowie? Oczywiście – nazywa się mezoterapią igłową. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym ona jest i dlaczego warto z niej skorzystać. Zapraszamy do lektury.

Skąd się bierze wypadanie włosów? Kilka faktów

Niemal każdy z nas od czasu do czasu obserwuje wypadanie pojedynczych włosów – zwykle podczas mycia głowy. Ma to związek ze stresem, porami roku i wieloma innymi, indywidualnymi czynnikami. Problemy zaczynają się, gdy ilość wypadających kosmyków ciągle się zwiększa, a my możemy garściami zbierać je z głowy. Gdy pojawiają się na niej puste miejsca, mówimy już o łysieniu. Mieszki włosowe powoli zanikają, a ich uratowanie umożliwia jedynie specjalna terapia: oferujemy ją w naszym gabinecie medycyny estetycznej Dermedik. Dobrze jest zatem poprosić o pomoc lekarza dermatologa albo trychologa, którzy wesprą nas w walce z problemem i zastosują specjalistyczne leczenie.

Mezoterapia igłowa pomaga wygrać z utratą włosów

Wspominany wcześniej sposób na pokonanie łysienia, niezależnie od jego źródła, to igłowa mezoterapia włosów. Polega ona na miejscowym nakłuwaniu strzykawką z igłą skóry głowy i wprowadzaniu pod nią specjalnie skomponowanych koktajli odżywczych z witaminami albo środków farmakologicznych. Powstałe w ten sposób mikrourazy stymulują skórę do uruchomienia procesów regeneracyjnych, w których biorą udział substancje w nią wstrzyknięte. Tym sposobem pobudza się do pracy też cebulki włosów, szczególnie w miejscach, gdzie łysienie już występuje, są one więc znacznie osłabione. Zabieg jest niestety dość bolesny, ale lekarze w celu zminimalizowania dolegliwości stosują specjalne maści znieczulające.

Kto może poddać się temu zabiegowi i gdzie się udać?

Zanim zdecydujemy się na zastosowanie terapii w Dermedik, warto wybrać się do lekarza, który oceni nasz stan zdrowia. Podstawowym badaniem będzie tutaj trichogram, czyli zbadanie obecnej kondycji włosów za pomocą mikroskopu. Sama mezoterapia opiera się o kilka zabiegów, w wyniku których widocznie poprawia się struktura włosa, proces wypadania zostaje zahamowany, a my cieszymy się odrastaniem kosmyków. Warunkiem jest oczywiście posiadanie żywych mieszków włosowych, dlatego profilaktyka łysienia jest niezwykle ważna.

Galeria zdjęć

Mediraty

Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest „Dermedik s.c., zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: ul. Józefa Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: +48664053900 Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Izabelę Guzara, pisząc na adres: ul. Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: 012 3565410.

2019 © Dermedik Kraków - gabinet medycyny estetycznej. Kopiowanie materiałów zabronione.