Raty - PayPlus

Oprócz tradycyjnych metod depilacji, czyli manualnej maszynki usuwającej widoczne części włosa, coraz większą popularność zyskują nowoczesne alternatywy: elektryczne depilatory albo absolutny hit ostatnich sezonów, czyli depilacja laserowa. Dzięki niej można stale cieszyć się gładką skórą, gdyż laser na dobre usuwa niechciane owłosienie. Ze względu na nowość tego typu zabiegów nie każdy z nas wie, jak w poprawny sposób dbać o skórę po depilacji. Pojawia się też pytanie, czy promienie lasera są stuprocentowo bezpieczne? Poznaj podstawowe porady dotyczące depilacji laserowej, a nic Cię nie zaskoczy!

Wpływ lasera na kondycję skóry, czyli czego spodziewać się po zabiegu

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najbardziej skutecznych sposobów usuwania owłosienia i poleca się go osobom, które w wyniku golenia maszynką lub używania depilatora cierpią na podrażnienie skóry czy wrastanie włosków, albo nawet na zapalenie mieszków włosowych. Oczywiście tuż po zabiegu depilacji laserowej można spodziewać się wystąpienia rumienia, ale on zwykle znika po 2-3 godzinach. U niektórych osób występuje też niewielki obrzęk okołomieszkowy. Nie należy się jednak martwić, gdyż wymienione objawy są całkowicie naturalne i świadczą o poprawnie przeprowadzonym zabiegu. Daleko idącym rezultatem depilacji jest jedynie trwałe uszkodzenie mieszków włosowych, co powoduje, że włoski nie odrastają, a już po kilku wizytach w naszym salonie Dermedik można cieszyć się gładką skórą.

Sprawdź, jak dbać o skórę tuż po zabiegu depilacji laserowej

Po wyjściu z gabinetu możemy odczuwać dyskomfort wywołany podrażnieniem skóry. Poświęćmy jej więc dużo uwagi, by sprawnie i szybko się zagoiła. W tym celu zwróćmy uwagę na kosmetyki, jakie stosujemy i w razie potrzeby wzbogaćmy swoją kosmetyczkę o preparaty mające działanie chłodzące, łagodzące i kojące. Najlepszym wyjściem będzie zastosowanie delikatnych kosmetyków dostępnych w aptece, które są bezpieczne dla skóry. Idealnie sprawdzą się w przypadku alergików, kiedy po depilacji występuje pieczenie lub swędzenie. Jeżeli celem zabiegu była twarz i jej okolice, przez jeden dzień należy powstrzymać się od wykonywania makijażu.

Co potem? W następnych dniach również poświęć uwagę swojej skórze

Zazwyczaj po jednym lub dwóch dniach od depilacji w naszym gabinecie Dermedik skóra powoli wraca do dawnego stanu i można na nowo zacząć używać poprzednich kosmetyków. Mimo wszystko dobrym ruchem będzie stała obserwacja i w razie utrzymywania się obrzęku albo zaczerwienienia wstrzymanie się ze zmianą stosowanych preparatów. Unikajmy też gorących kąpieli czy wizyt w saunie, które mogłyby dodatkowo podrażnić delikatną skórę. Sprawdzą się za to chłodne prysznice, przebywanie w cieniu i rezygnacja z drażniących peelingów albo kosmetyków na bazie alkoholu.

Galeria zdjęć

Mediraty

Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest „Dermedik s.c., zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: ul. Józefa Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: +48664053900 Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Izabelę Guzara, pisząc na adres: ul. Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: 012 3565410.

2019 © Dermedik Kraków - gabinet medycyny estetycznej. Kopiowanie materiałów zabronione.