Raty - PayPlus

Nadmierne, nieestetyczne owłosienie bywa bardzo uciążliwe. Szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Nic zatem dziwnego, że tak wiele kobiet decyduje się na depilację laserową z użyciem nowoczesnego lasera Light Sheer. W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam więcej o przygotowaniach do zabiegu laserowego usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Zapraszamy do lektury!

Zaczynamy od konsultacji. Bez szczegółowego wywiadu ani rusz

Depilacja laserowa pozwala w stosunkowo krótkim czasie na stałe pozbyć się owłosienia z wybranych miejsc. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję o jej przeprowadzeniu, należy skorzystać z konsultacji ze specjalistą. W autoryzowanych gabinetach depilacji laserowej, do których grona należy nasz Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, nie przeprowadza się żadnego zabiegu bez wcześniejszej konsultacji z Pacjentem. Jeżeli trafią Państwo do miejsca, gdzie bez wywiadu zaproponowana zostanie Wam depilacja z wykorzystaniem lasera, radzimy wstrzymać się z pochopną decyzją.

Każdy wyspecjalizowany kosmetolog wie, że przed wykonaniem zabiegu konieczne jest omówienie szczegółów z Pacjentem, wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji, a także poinformowanie go o ewentualnych skutkach ubocznych. Podczas pierwszego spotkania o charakterze konsultacji, kosmetolog oceni kondycję skóry, określi rodzaj włosów, wykona również próbę laserową. Przygotowania te są niezwykle ważne i nigdy nie można ich pomijać.

Przygotowania do zabiegu depilacji laserem. To Cię czeka

Po konsultacji, podczas której specjalista wykluczy obecność przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej, trzeba odczekać kilka dni, a czasem tygodni. Wynika to z bezwzględnego zakazu opalania się przez okres co najmniej miesiąca, poprzedzającego dzień zabiegu. Ekspozycja na słońce zarówno przed, jak i po depilacji może skutkować przebarwieniami i bolesnymi podrażnieniami. Najważniejszą zasadą bezpiecznego usuwania owłosienia laserem Light Sheer jest zatem unikanie długiego kontaktu z promieniami słonecznymi. Druga istotna kwestia to nawilżanie skóry. Obowiązkowo trzeba zadbać o to, aby nasza skóra nie była przesuszona. Zaleca się więc systematyczne stosowanie balsamów i kremów nawilżających z wykluczeniem tych, które mają w składzie retinol lub izotretinoninę. Trzecią ważną zasadą jest nie wyrywanie włosów z ciała (przez co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem depilacji laserem). W przeddzień umówionej wizyty należy ogolić owłosienie z partii ciała, która ma zostać poddana depilacji, a w dniu zabiegu pominąć użycie dezodorantu lub innych preparatów, pozostawiając skórę czystą i gotową na spotkanie z laserem.

Galeria zdjęć

Mediraty

Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest „Dermedik s.c., zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: ul. Józefa Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: +48664053900 Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Izabelę Guzara, pisząc na adres: ul. Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: 012 3565410.

2019 © Dermedik Kraków - gabinet medycyny estetycznej. Kopiowanie materiałów zabronione.