Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Elektrokoagulacja – zamykanie naczynek, usuwanie włókniaków

Teleangiektazje to trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry właściwej, które prześwitują przez naskórek.

W naszym Instytucie wybraliśmy jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania naczynek, i jest nią metoda elektrokoagulacji. Sam zabieg elektrokoagulacji jest bardzo bezpieczny i krótki. Polega on na tym, że specjalną elektrodą (igłą) dotyka się każdego naczynka i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia. Zastosowana metoda powoduje, iż zabieg jest aseptyczny i mało bolesny, a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia.

Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu (w zależności od częstotliwość prądu) jest lekko podrażniona i zaczerwieniona. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry – od jednego do kilku dni.

przed zabiegiem
Zamykanie naczynek - przed
3 tygodnie po zabiegu
Zamykanie naczynek - po

Włókniaki miękkie są grudkowatymi naroślami skórnymi, które zazwyczaj pojawiają się w obrębie tułowia, twarzy i na powiekach, kończyn górnych, a także skóry głowy. Zmiany są okrągłego kształtu i mają charakter rogowaciejącej narośli. Zazwyczaj nie powodują dolegliwości, obecne jest jednak ryzyko naderwania, krwawienia lub rozwoju miejscowego stanu zapalnego. Przybiera postać miękkiego guzka o kolorze zdrowej skóry lub o zabarwieniu brunatnym.

Włókniaki

Czy usuwanie zmian elektrokoagulacją jest bolesne?

Elektrokoagulacja nie należy do grona zabiegów zupełnie bezbolesnych. Odczucia towarzyszące temu zabiegowi zależą od indywidualnej odporności na ból, wielkości danej zmiany oraz jej lokalizacji. Małe i liczne zmiany (przykładowo włókniaki, naczyniaki gwiaździste) nie wymagają stosowania znieczulenia. Usuwa się je stosunkowo szybko, bez odczucia większego dyskomfortu. Odczuwalne są delikatne ukłucia, a w sytuacji większych zmian także mocne ciepło. Elektrokoagulacji towarzyszy także specyficzny zapach, typowy dla ścinającego się białka.

Jak wygląda skóra po przeprowadzeniu zabiegu elektrokoagulacji?

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, rumień (zaczerwienienie), lekkie stwardnienie skóry, zasinienie lub delikatny ból, które zanikają w ciągu kilku następujących po zabiegu godzin. Najczęściej w miejscu usuniętej narośli pojawia się mały strupek, który odpada w ciągu 5 – 21 dni.

Zmiana zabarwienia skóry (przebarwienia/ odbarwienia) występują bardzo rzadko, podobnie jak wszelkie blizny. Jeśli jednak pojawią się, są one następstwem nieprawidłowego gojenia się skóry lub zdrapywania strupków przez pacjenta. W 99% przypadków, skóra goi się bez problemów.

BadanieCenaCena promocyjna
Zamykanie naczynek200,00 zł
Usuwanie włókniaków
(cena uzależniona od liczby włókniaków)
100,00 zł
Plamka Campbella de Morgana150,00 zł

Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Przeciwwskazania
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • ciąża
 • zły stan ogólny
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, krążenia lub cukrzycę (ze względu na utrudnione gojenie)
  Zalecenia przed zabiegiem

  2 tygodnie przed wizytą należy zrezygnować z:

  • mikrodermabrazji
  • peelingów chemicznych (kwasami)
  • opalania na słońcu i w solarium
  • zabiegów chirurgicznych
  Po zabiegu

  Dbanie o skórę po zabiegu

  • w miejscu usuwania zmian unikać stosowania wszelkich kosmetyków
  • nie eksponować zmian na słońce, a jeśli nie ma możliwości ich zakrycia, konieczne stosowanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (30+) lub plaster oraz bezwzględnie unikać opalania.

  Nasz sposób na Twoje problemy

  Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

  Poznaj nas
  Zadaj pytanie specjaliście
  +48 12 356 54 10
  Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

  Nasze urządzenia

  Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

  Twoje problemy

  Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

  Gdzie nas szukać?

  Gabinet medycyny estetycznej DERMEDIC

  ul. Wybickiego 42/3
  31-303 Kraków

  tel. +48 12 356 54 10

  Godziny otwarcia
  Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
  Sobota 09:00-18:00

  Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
  Zabiegi kosmetyczne