Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza jest jedną z najnowocześniejszych metod z działu medycyny estetycznej, która pozwala w sposób bezoperacyjny trwale i skutecznie zredukować ilość tkanki tłuszczowej na ciele pacjenta. Zabieg polega na deponowaniu w tkankę substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych – mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu oraz, przykładowo, L-karnityny lub krzemionki organicznej.

Zabieg ten stał się popularną alternatywą dla bolesnych zabiegów liposukcji, czy też odsysania tłuszczu. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo tania metoda efektywnego redukowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. W nowoczesnych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie, już od wielu lat stosuje się z powodzeniem fosfatydylocholinę do modelowania sylwetki i można zauważyć, że zabieg przyjął się także na polskim rynku.

Lipoliza iniekcyjna

Na czym polega zabieg lipolizy?

Fosfatydylocholina PPC jest naturalnym składnikiem naszego organizmu (lecytyna), stosowanym w medycynie już od bardzo dawna, w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej doprowadzają do rozpadu trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu zostaje przyspieszony i wzmożony dzięki dodatkowej L-karnitynie. Poprzez wstrzyknięcia preparatów, lekarz doprowadza do zamierzonego i kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Niechciane komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane i następnie wydalane  organizmu.

Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów, u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz fizycznej aktywności. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten nie jest skuteczny. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest najczęściej w okolicach podbródka i brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków, czyli miejsc najbardziej problematycznych, często „atakowanych” przez niechciane warstwy tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg lipolizy?

Cała procedura trwa od 20 do 45 minut. Przed samym zabiegiem, podczas konsultacji medycznej, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych oraz aktualnych chorób i uczuleń pacjenta. Następnie, gdy stwierdzony zostanie brak przeciwwskazań do przeprowadzenia lipolizy, na zaznaczone wcześniej miejsca może zostać nałożona maść o właściwościach znieczulających. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja skóry, po której lekarz dokonuje wstrzyknięcia preparatu we wcześniej nakreślone obszary. Ukłucia wykonywane są bardzo cieniutką igłą, a po ich wykonaniu, w miejscu iniekcji, na skórze pojawiają się małe zaczerwienienia oraz delikatne uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu, gdy znieczulenie przestanie działać, pacjent może odczuwać pieczenie i ból będący wynikiem zabiegu. Jednocześnie mogą się pojawić niewielkie krwiaki w miejscach wstrzyknięć lub lekki obrzęk, które są typowym objawem rozpadu komórek tłuszczowych.

Do wykonywanych czynności po tego typu zabiegu można wrócić praktycznie od razu, jednak prawdopodobnie przez 2-3 dni będzie odczuwalny dyskomfort. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, lipolizę można powtarzać średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

Efekt serii zabiegów to z reguły utrata około 4 do 5 centymetrów w obwodzie, w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2 lub 3 zabiegi lipolizy. Jeśli natomiast tkanka tłuszczowa jest grubsza i obfita, ilość zabiegów powinna być odpowiednio zwiększona.

Bardzo dobrym uzupełnieniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest zastosowanie masażu limfatycznego, który uruchamia usuwanie tłuszczu i ułatwia jego transport przez naczynia chłonne oraz kawitacja ultradźwiękowa.

Zabiegi wykonują:

 • Dr n.med. Zbigniew Plewa – szkoleniowiec doświadczony specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej.
 • Dr Filip Reś – doświadczony specjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej.

Sprawdź cenę zabiegu.

ZabiegCenaCena promocyjna
Podbródek500,00 zł
Brzuch1000,00 zł
Boki1000,00 zł
Wewnętrzna część ud1000,00 zł
Zewnętrzna część ud1000,00 zł
Ramiona800,00 zł
Kolana800,00 zł
Biodra1000,00 zł

Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Wskazania
 • miejscowe otłuszczenie ciała;
 • podwójny podbródek;
 • fałd tłuszczu na brzuchu;
 • tłuszcz na udach;
 • zbyt szerokie uda;
 • tłuszcz na pośladkach;
 • zbyt grube pośladki;
 • gruby, otłuszczony "byczy" kark;
 • tłuszcz wokół pach;
 • poduszeczki tłuszczu w okolicy pach;
 • zbyt grube kolana;
 • fałdy na plecach.
Przeciwwskazania
 • ciąża i laktacja;
 • padaczka;
 • zaburzenie krzepnięcia krwi;
 • ciężkie schorzenia wątroby i nerek;
 • infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć;
 • alergia na stosowane preparaty;
 • nadmierna otyłość.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

Gabinet medycyny estetycznej DERMEDIC

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne