Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


ZABIEGI KOSMETYCZNE

Depilacja laserowa i usuwanie owłosienia laserem LightSheer

Nowość w Instytucie Dermedik! Miło nam poinformować Państwa, że zostaliśmy autoryzowanym gabinetem depilacji laserowej.

LightSheer® Diode system  jest najszybszym i najmocniejszym systemem z serii LightSheer®. To najnowocześniejsze i zarazem najbardziej skuteczne rozwiązanie w fotodepiacji.

Laser diodowy służący do trwałej depilacji
LightSheer™ Diode Laser System to odpowiedź amerykańskiej firmy Lumenis na rosnące zapotrzebowanie na trwałe usuwanie owłosienia. Wyniki licznych badań, przeprowadzonych przez Lumenis, pozwoliły stworzyć najskuteczniejszy na świecie system depilacji laserowej. System ten został doceniony przez wiele instytucji zarówno europejskich jak i światowych. Posiada honorowane certyfikaty:

- certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków
- certyfikat ISO 9001

W trakcie Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco LightSheer ET Diode Laser System uznano za najlepsze urządzenie do depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – zasada działania lasera diodowego
W trakcie depilacji laserowej emitowana jest wiązka promieni, którą pochłania melanina (barwnik włosa). Prowadzi to do zniszczenia cebulki włosa.
Czy w trakcie depilacji laserowej zostaną usunięte wszystkie włosy?

W trakcie zabiegu usuwane są włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (faza anagenu). Ponieważ włosy nie rosną równocześnie, nie wszystkie są w fazie aktywnego wzrostu. Część z nich jest w fazie inwolucji lub w fazie spoczynku. Te włosy nie zostaną usunięte. Aby więc usunąć wszystkie włosy, należy odczekać aż pozostałe włosy wejdą w etap wzrostu i powtórzyć zabieg depilacji laserowej.

Podczas pojedynczego zabiegu usuwanych jest około 30 proc. widocznych, ciemnych włosów. Jeśli włosy są jasne lub delikatniejsze, w wyniku zabiegu przerzedzają się.
Depilację laserową należy powtarzać co 4 do 12 tygodni w zależności od depilowanej części ciała.
Włosy po zabiegu zaczynają rosnąć normalnie, a następnie wypadają po 2-3 tygodniach. W wyniku kolejnych zabiegów, włosów odrasta coraz mniej. Są również słabsze i jaśniejsze.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna

Depilacja laserowa ma skuteczność na poziomie 80-90 proc. Po cyklu zabiegów, mogą pozostać nieliczne włosy. Są one cienkie i słabe. To jak dużo ich pozostanie, uzależnione jest od koloru owłosienia, grubości włosa oraz formy oraz skuteczności wcześniejszych depilacji. Po zabiegu depilacji laserowej pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, które ustępują najpóźniej po kilku dniach. Zazwyczaj jednak jeszcze tego samego dnia, w którym została wykonana depilacja laserowa.
W Instytucie Dermedik, zabiegi depilacji laserowej wykonywane są przez doświadczonego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem,
który przeszedł specjalistyczne przeszkolenie, prowadzone przez firmę Lumenis. Daje to gwarancję najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa oferowanych usług.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z zabiegu depilacji laserowej nie powinny korzystać:

- kobiety w ciąży
- kobiety karmiące piersią
- osoby z ostrymi stanami zapalnymi skóry
- osoby z ze zmianami skórnymi na tle alergicznym
- osoby z tatuażem w miejscu wykonywania zabiegu
- osoby cierpiące na padaczkę
- osoby z bielactwem
- osoby cierpiące na łuszczycę
- osoby u których występuje nadwrażliwość skóry na słońce
- osoby z przebytymi i czynnymi chorobami nowotworowymi
- osoby ze skórą skłonną do bliznowacenia
- osoby z rudymi, siwymi oraz blond włosami
- osoby z opryszczką (zabieg można wykonać tydzień po ustąpieniu)

Przygotowanie do zabiegu
Przez 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania. Dotyczy to również korzystania z solarium oraz samoopalacza. Przez 6 tygodniu przed zabiegiem natomiast nie należy usuwać włosów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami,  można golić lub podcinać włosy. Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, by utrzymywać ją w dobrej kondycji. Na zabieg najlepiej przyjść w luźnej odzieży, która nie będzie podrażniać wydepilowanej skóry. Na konsultacje odbywające się w okolicy planowanego zabiegu, nie nalży golić włosów. Należy je zgolić dzień przed planowanym zabiegiem depilacji.
Stosowanie kosmetyków
Na tydzień przed zabiegów należy zaprzestać stosowania kremów do depilacji oraz środków złuszczających (peeling). Dzień przed zabiegiem, nie należy stosować balsamów, antyperspirantów. Etiaxil  należy odstawić minimum miesiąc przed zabiegiem. W tym samym czasie należy zaprzestać stosowania  kremów i maści, które zawierają  wit. A, wit. C , kwasy owocowe oraz retinoidy ( Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne).

Stosowanie leków
Przed zabiegiem depilacji laserowej należy zgłosić jakie leki są przyjmowane. W przypadku leczenia hormonalnego np. tarczycy, hirsutyzmu, bezpłodności, należy przedstawić oświadczenie lekarza prowadzącego, o braku przeciwwskazań do takiego zabiegu. Podobne oświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu dostarczyć muszą osoby z rozrusznika serca i innymi problemami kardiologicznymi.

W zależności od leku należy je odstawić:
2-4 tygodni przed zabiegiem:
- leki światłouczulające np. część antybiotyków, leki przeciwdepresyjne, aspiryna, itp.
- odstawić witaminę A i E (miesiąc przed zabiegiem)

2 tygodnie przed zabiegiem:
- zioła (nagietek, dziurawiec, herbata figura)

2 dni przed zabiegiem:
-  witaminę C

Osoby stosujące doustnie izotretynoiny (Roacutan, Izotek, Curacne) do zabiegu mogą przystąpić dopiero po 6 miesiącach od zakończenia terapii.

Sprawdź ceny zabiegów

PAKIETY PROMOCYJNE!

Pachy+Linia bikini 300zł,

Pachy +Bikini pogłębione 350zł,

Pachy +Bikini pełne 400zł,

Całe nogi 600zł,

Górna warga +broda 200zł

ZabiegCenaCena promocyjna
Pakiet czterech zabiegów na brodę350,00
Pakiet czterech zabiegów na wąsik350,00
Pakiet czterech zabiegów na uda1000,00
Pakiet czterech zabiegów na łydki800,00
Pakiet czterech zabiegów na pełne bikini800,00
Pakiet czterech zabiegów na linię bikini400,00
Pakiet czterech zabiegów na pachy400,00
uda450300
łydki +kolana400250
pełne bikini400250
linia bikini200120
pachy200120
broda200100
wąsik200100
tors800350
plecy800350