Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


Zabiegi:

Skleroterapia

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 31

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 23

Żylaki

Skłonność do powstania żylaków jest w bardzo wysokim stopniu uwarunkowana genetycznie. Możemy odziedziczyć ją po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Osoby nie naznaczone genetycznie jednak też mogą napotkać problem żylaków na swojej drodze, zwłaszcza gdy nie uprawiają żadnego sportu i źle się odżywiają.

Po 45. roku życia już co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna myślą o tym, jak się pozbyć żylaków. I nie chodzi tylko o to, że widoczne żyły szpecą nogi. Nieleczone żylaki mogą zagrozić naszemu życiu. Dlatego musimy robić wszystko, by się ich ustrzec, a gdy się pojawią - fachowo usunąć.

Jeżeli dana osoba ma słabe mięśnie, mało się rusza i ma uszkodzone zastawki, krew w naczyniach zaczyna się cofać. Wzrasta jej ciśnienie i jednocześnie jej nacisk na ściany żył w nogach. Naczynia rozszerzają się i nie wracają do swego pierwotnego kształtu. Tak właśnie powstają żylaki, czyli nieprawidłowe poszerzenia żył. Z czasem skóra nad nimi staje się cienka, napięta i jednocześnie błyszcząca. Nabrzmiały, wypełniony niedotlenioną krwią żylak widoczny jest pod skórą jako niebieska, czasem zgrubiała kręta linia.

Pewna część żył w nogach schowana jest głęboko i tworzy układ żył głębokich. Inna część biegnie blisko powierzchni - są to żyły powierzchowne. Oba te układy łączą poprzeczne żyłki nazywane przez fachowców perforatorami. Naczyniami powierzchownymi płynie około 10 % krwi żylnej z nóg i to właśnie w nich powstają żylaki.