Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


Zabiegi:

Osocze bogatopłytkowe Regeneris
Carboxyterapia

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 31

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 23

Wypadanie włosów

Skóra i włosy reagują na wszelkie zmiany zdrowotne organizmu. W nich, niczym w lustrze, odbija się prowadzony przez nas styl życia, dieta i inne nasze zwyczaje. Do najczęściej diagnozowanych przyczyn odpowiedzialnych za wypadania włosów należą: niedobór witamin i pierwiastków, stres, osłabienie organizmu, choroby skóry głowy, którym towarzyszy wzmożone wypadanie włosów (m.in. grzybice, łupież).

Często w naszym mniemaniu bardzo dobrze troszczymy się o włosy, stosując odpowiednie szampony i odżywki, ale zapominamy o zadbaniu o odżywienie korzenia włosa – jedynej jego żywej części. W ten sposób przyczyniamy się do ich wzmożonego wypadania. Warunkiem koniecznym do prawidłowego wzrostu włosów oraz utrzymania ich idealnej kondycji jest zadbanie o stan skóry głowy.

Aby zminimalizować problem, należy w miarę możliwości zminimalizować destrukcyjny wpływ czynników zewnętrznych, czyli między innymi: stosowania preparatów stylizacyjnych i upiększających (farb, utrwalaczy, lakierów) oraz urządzeń niszczących naturalną barierę ochronną włosów (suszarek, prostownic, lokówek). Włosy należy chronić również przed uszkodzeniami mechanicznymi, spowodowanymi niewłaściwym obchodzeniem się z nimi – np. podczas czesania i układania fryzury. 

W przypadku, gdy kuracja domowa nie pomaga, należy udać się na konsulację do specjalisty. W naszym Instytucie posiadamy szereg zabiegów kosmetycznych i medycznych, dzięki którym możliwa jest regeneracja skóry głowy, a także cebulek włosów.