Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


Powiększone pory

Mieszki włosowo-łojowe, potocznie zwane porami, są najmniejszymi elementami cery, a na twarzy znajduje się ich ponad 300 tysięcy. Umożliwiają one skórze oddychanie oraz odprowadzają pot i sebum. Największe zagęszczenie gruczołów łojowychna twarzy znajduje się w strefie T, czyli w okolicy czoła i na obszarze pomiędzy nosem a podbródkiem. Rozszerzone pory są problemem kobiet z mieszaną, tłustą i trądzikową cerą. Skóra robi wrażenie szorstkiej, nierównej i ziemistej.

Nieestetyczne zagłębienia w skórze przysparzają dodatkowych problemów, gdy gromadzą się w nich zanieczyszczenia: brudu, kurzu czy zrogowaciałych komórek naskórka, tworząc przy tym zaskórniki i prowadząc do powstawania stanów zapalnych, a niekiedy infekcji bakteryjnych.  Na skórze  pojawiają się wągry, krostki i grudki z wydzieliną ropną. Rozszerzone pory, przy jednoczesnej nadaktywności gruczołów łojowych, mogą doprowadzić do łojotokowego zapalenia skóry czy trądziku.

Aby skutecznie zwalczyć problem, warto udać się na konsultację z kosmetologiem, który po analizie stanu skóry, podopowie jaka metoda będzie najlepsza w przypadku danej osoby.