Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


Zabiegi:


Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 31

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 23

Depilacja laserowa i usuwanie owłosienia laserem LightSheer

Nadmierne owłosienie

O nieprawidłowym owłosieniu mówimy, gdy jest nietypowe względem wieku, płci i rasy danego człowieka. Możemy wyróżnić jego postać miejscową i ograniczoną. Nadmierne owłosienie – hipertrychoza – obejmuje postaci ograniczone do pewnych obszarów, np. łopatek, ud, twarzy, jak i takie dotyczące całego ciała. Wymienia się warianty dziedziczne, jak również rozwijające się w wyniku określonych chorób czy przyjmowanych leków.

Nadmierne owłosienie jest powodem kompleksów i dyskomfortu, jednak można sobie z nim skutecznie poradzić decydując się na serię odpowiednio dobranych zabiegów. Jasne, cienkie i mało widoczne włoski występujące w okolicy wąsika oraz na brodzie są normalne i z łatwością można się ich pozbyć.

Nadmierne owłosienie w niektórych przypadkach wiąże się z tzw. hirsutyzmem, czyli intensywnym wzrostem ciemnych i grubych włosów w obszarach nietypowych dla kobiet (twarz, piersi, podudzia). W sutyacji, gdy nie jesteśmy pewni z czym walczymy, warto udać się na konsultację do ginekologa, gdyż może okazać się, że problem nie związany jest z estetyką, ale z zaburzeniami hormonalnymi. W takim przypadku wraz z listą zabiegów możliwych do wykonania, Pacjentka otrzyma stosowny lek, wspomagający walkę z problemem.

Wszystkie kobiety cierpiące z powodu nadmiernego owłosienia (w tym także hirsutyzmu) mogą stosować zabiegi kosmetyczne polegające na usuwaniu niechcianych włosów na ciele, po uprzedniej konsultacji ze specjalitą. Pozbycie się zbędnych, mało estetycznych włosów poprawia komfort psychiczny i umożliwia normalne funkcjonowanie bez uczucia wstydu.