Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


Zabiegi:

I-Lipo- Redukcja tkanki tłuszczowej

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 31

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 23

Kriolipoliza Lipo Cryo
Carboxyterapia
Lipoliza iniekcyjna
Accent Ultra V Alma-Liposukcja ultradzwiękowa NOWOŚĆ
Lipoliza iniekcyjna Dermaheal LL
Liposukcja Vaser Lipo

Otyłość miejscowa

Osoby borykające się z problemem otyłości miejscowej potocznie nazywaje są osobami Skinny Fat. Typowym przejawem problemu jest delikatna oponka w okolicy brzucha, galaretowata skóra i cellulit. 

Otyłość wiąże się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w organizmie. Otyłość miejscowa natomiast jest nagromadzaniem się tłuszczu tylko w określonych miejscach – np. na udach, pośladkach, brzuchu. Przypadłość ta dotyka głównie osoby ze szczupłą i zgrabną figurą, które nigdy nie miały problemu z sylwetką.

Z problemem można poradzić sobie w tradycyjny sposób, przechodząc na dietę i decydując się na trening siłowy, jednak często zdarza się, że zgromadzony tłuszcz jest bardzo oporny na takie zabiegi. Alternatywą są terapie kosmetyczne i medyczne, które rozbiją nagromadzony miejscowo tkankę tłuszczową.

U kobiet najczęstszymi miejscami, w których występuje otyłość miejscowa są: biodra, uda, ramiona i pośladki. Potocznie określa się ją jako otyłość typu gruszka (od wyglądu owocu: smuklejsza góra i przysadzisty dół). Temu typowi otyłości często towarzyszy również cellulit i rozstępy. Innym typem otyłości jest otyłość wisceralna, która zlokalizowana jest wokół talii oraz brzucha. Ten typ miejscowej otyłości częściej pojawia się u mężczyzn oraz u kobiet po okresie menopauzalnym. W otyłości typu "jabłka" występuje większe ryzyko zaburzeń metabolicznych, prowadzących do nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, cukrzycy i innych chorób układu krążenia.

Trzeba jednak pamiętać, że efekty, które zyskamy przy pomocy zabiegów specjalistycznych, będziemy musieli utrzymać naszą silną wolą i ciężką pracą. Nie obędzie się bez wizyt na siłowni i zmiany stylu żywienia. Zabiegi oraz zmiany w codziennym życiu zaowocują pożądaną sylwetką i pozwolą uniknąć ponownego odłożenia się tłuszczu.