Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


Zabiegi:

Elektrokoagulacja - zamykanie naczynek, usuwanie włókniaków

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 31

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dermedik/ftp/dermedik_pl/application/models/DbTable/Zabiegi.php on line 23

Laser Neodymowo-Yagowy Palomar Lux1064 zamykanie naczyń krwionośnych na nogach
Skleroterapia

Naczynka

Rozszerzone naczynia krwionośne to uporczywy problem wielu osób. Nieestetyczne prześwitujące naczynka jest trudno zatuszować używając kosmetyków do codziennej pielęgnacji oraz make-upu.

Wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych ma wiele czynników. Pierwszymi objawami jest z reguły rumień danego obszaru skóry, czyli lekkie zaczerwienienie. Z biegiem czasu może się on utrwalać i pozostać stałą częścią wyglądu skóry. Rezultatem tego jest powstanie wyraźnych i trwale rozszerzonych naczyń krwionośnych, które brzebijają się przez naskórek. Zmiany te nazywane są teleangiektazjami i zaliczają się do jednych z najczęściej występujących zmian w układzie naczyniowym ludzkiej skóry.

Z obserwacji wyniki, że występują głównie u kobiet. Jest to spowodowane faktem, że hormony estrogenowe działają rozluźniająco na mięśnie naczyń, co z kolei prowadzi do zwiększenia ich skłonności do poszerzania się. Ich powstanie może być skutkiem czynników zewnętrznych lub wynikać z zespołów wrodzonych.

Czynniki zewnętrzne:

  • zbyt częste korzystanie z solarium,
  • za wiele godzin spędzanych na słońcu,
  • wiatr i różnice temperatur,a także duża wilgotność,
  • stosowanie długotrwale maści sterydowych u osób ze skłonnościami do pojawiania się tego typu problemów (jasna karnacja i cienki naskórek)