Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


Cienie, sińce pod oczami

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, wrażliwa i zdecydowanie cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Budowa skóry w okolicach oczu różni się od innych miejsc m.in. brakiem gruczołów łojowych, małą ilością komórek tłuszczowych, a także słabszym drenażem naturalnym. Stąd też posiada powiększoną wrażliwość na powstawanie zmarszczek, sińców i obrzęków. Problem złego wyglądu skóry w okolicach oczu jest problemem kosmetyczny.

Cienie pod oczami mogą mieć charakter naczyniowy lub barwnikowy.

  • Cienie naczyniowe - spowodowane są uwidocznieniem przez zbyt cienką skórę naczynek krwionośnych.
  • Cienie barwnikowe - zależą od nagromadzenia barwnika w okolicy dolnej powieki i pod nią.

Przyczyny pojawienia się przebarwień wokół oczu nie są do końca wyjaśnione. Bywją uwarunkowane genetycznie. Przy głęboko osadzonych oczach, barwnik w skórze zostaje skupiony na mniejszej powierzchni, przez co jest bardziej widoczny i wywołuje efekt cienia. Wówczas objaw ten jest widoczny już od wczesnego dzieciństwa.
Terapia tego typu zmian, jest zwykle bardzo trudna i rzadko przynosi efekty.

Obrzęknięte oczy i sińce, przede wszystkim postarzają i nadają "zmęczony" wygląd twarzy. Problem można częściowo zatuszować umiejętnym makijażem. Samymi cieniami i przebarwieniami nie należy się przejmować. Jeśli jednak towarzyszą im obrzęki, kłopot się utrzymuje, nasila, organizm wysyła kolejne ostrzeżenia, nie ryzykuj i poszukaj pomocy specjalisty.

W celu likwidacji estetycznego problemu z cieniami i sińcami pod oczami, zapraszamy do naszego Instytutu.