Raty - PayPlus
Blizny

Blizny

Większość blizn, które powstają po niewielkich i płytkich zranieniach, z czasem znika bez pozostawiania po sobie śladu. Jednak w przypadku niektórych z nich, pojawia się konieczność leczenia. Co robić, by blizna stała się jak najmniej widoczna?

więcej »

Cellulit

Cellulit

Cellulit, potocznie zwany także „pomarańczową skórką”, jest efektem niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej na ciele. Najczęściej dotyka takie strefy, jak: uda, brzuch, biodra czy ramiona. Cellulit upośledza krążenie krwi i limfy w zaatakowanej tkance, co powoduje niedotlenienie komórek, przez co są one gorzej ukrwione.

więcej »

Cienie, sińce pod oczami

Cienie, sińce pod oczami

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, wrażliwa i zdecydowanie cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Budowa skóry w okolicach oczu różni się od innych miejsc m.in. brakiem gruczołów łojowych, małą ilością komórek tłuszczowych, a także słabszym drenażem naturalnym. Stąd też posiada powiększoną wrażliwość na powstawanie zmarszczek, sińców i obrzęków.

więcej »

Małe piersi

Małe piersi

Jeszcze całkiem niedawno „zmiana” miseczki A na C pozostawała jedynie marzeniem. Dziś, w erze skalpela i intensywnego rozwoju medycyny estetycznej, to tylko nieco bardziej kosztowny zabieg, likwidujący problem małych piersi.

więcej »

Naczynka

Naczynka

Rozszerzone naczynia krwionośne to uporczywy problem wielu osób. Nieestetyczne prześwitujące naczynka jest trudno zatuszować używając kosmetyków do codziennej pielęgnacji oraz make-upu.

więcej »

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie

O nieprawidłowym owłosieniu mówimy, gdy jest nietypowe względem wieku, płci i rasy danego człowieka. Możemy wyróżnić jego postać miejscową i ograniczoną. Nadmierne owłosienie – hipertrychoza – obejmuje postaci ograniczone do pewnych obszarów, np. łopatek, ud, twarzy, jak i takie dotyczące całego ciała.

więcej »

Nadpotliwość

Nadpotliwość

Nadpotliwość stanowi problem bardzo wielu osób. Każdy z nas stara się zminimalizowąć wydzielanie się potu, choć jego powstawanie jest koniecznym dla zachowania zdrowia procesem fizjologicznym. Ogólnie mówiąc, pocenie się chroni nasz organizm przed przegrzaniem. Problem w tym, że cały proces jest nierównomierny i u jednych skóra jest niemal sucha nawet w upał, u drugich zaś wilgotna nawet w chłodny dzień.

więcej »

Otyłość miejscowa

Otyłość miejscowa

Osoby borykające się z problemem otyłości miejscowej potocznie nazywaje są osobami Skinny Fat. Typowym przejawem problemu jest delikatna oponka w okolicy brzucha, galaretowata skóra i cellulit.

więcej »

Owal twarzy

Owal twarzy

Zgodnie z modelem tzw. „trójkąta młodości”, piękna i młoda twarz charakteryzuje się wyraźnie zarysowanymi wypukłościami policzków oraz prawidłowo zaznaczoną linią żuchwy oraz podbródka. Kształt ten porównywany jest do trójkąta odwróconego wierzchołkiem do dołu i należy do typowych cech urody młodych osób.

więcej »

Powiększone pory

Powiększone pory

Mieszki włosowo-łojowe, potocznie zwane porami, są najmniejszymi elementami cery, a na twarzy znajduje się ich ponad 300 tysięcy. Umożliwiają one skórze oddychanie oraz odprowadzają pot i sebum. Największe zagęszczenie gruczołów łojowychna twarzy znajduje się w strefie T, czyli w okolicy czoła i na obszarze pomiędzy nosem a podbródkiem.

więcej »

Przebarwienia

Przebarwienia

Przebarwienia są plamkami ciemniejszymi od otaczającej je zdrowej skóry. Ciemnych plam na skórze ciężko jest się pozbyć. Ich powstawanie jest podobne do procesu pojawiania się piegów: wskutek zaburzeń w produkcji barwnika w komórkach skóry zwanych melanocytami.

więcej »

Rozstępy

Rozstępy

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, pojawiające się zazwyczaj w następstwie znacznego i gwałtownego procesu zmiany objętości ciała, tym samym naciągnięcia skóry. Najczęściej mamy do czynienia z rozstępami pociążowymi, powstałymi w okresie dojrzewania oraz będącymi rezultatem dużej i szybkiej utraty masy ciała.

więcej »

Trądzik

Trądzik

Trądzik, czyli występujące na twarzy i ciele krosty i zaskórniki, kojarzą się głównie z hormonalną burzą wieku dojrzewania. Problem jednak może dotknąć każdego, bez względu na wiek.

więcej »

Wąskie usta

Wąskie usta

Pełne, duże usta są ideałem piękna dla wielu z kobiet. Dodatkowo są synonimem namiętności oraz elementem skutecznie przykuwającym wzrok i uwagę do tej części twarzy. Niestety natura nie jest sprawiedliwa, a naturalne, idealne usta zdarzają się wyjątkowo rzadko.

więcej »

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Skóra i włosy reagują na wszelkie zmiany zdrowotne organizmu. W nich, niczym w lustrze, odbija się prowadzony przez nas styl życia, dieta i inne nasze zwyczaje.

więcej »

Zmarszczki

Zmarszczki

Począwszy od 25 roku życia, na powierzchni skóry zaczynają być zauważalne oznaki starzenia się skóry. Z upływem czasu, wszelkie procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, stają się wolniejsze, mniej skuteczne a struktura cery ulega osłabieniu.

więcej »

Zniszczone dłonie

Zniszczone dłonie

Zniszczone dłonie, to problem bardzo wielu kobiet i mężczyzn. Wiąże się to z wykonywaną na codzień pracą, a także czynnościami domowymy (sprzątanie, zmywanie, prace w ogródku). Wszystko to ma wpływ na kondycję skóry dłoni i sprawia, że może ona wyglądać nieestetycznie.

więcej »

Zwiotczenie skóry

Zwiotczenie skóry

Zwiotczenie skóry objawia głównie przez zmniejszenie jej całkowitego napięcia oraz utratę jędrności i gęstości. Uszczypnięta, nie wraca już tak sprawnie i szybko na swoje miejsce, jest mniej elastyczna. Nieestetyczne objawy zwiotczenia skóry to przykładowo tzw. „ciężkie czoło” oraz opadnięte brwi.

więcej »

Żylaki

Żylaki

Skłonność do powstania żylaków jest w bardzo wysokim stopniu uwarunkowana genetycznie. Możemy odziedziczyć ją po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Osoby nie naznaczone genetycznie jednak też mogą napotkać problem żylaków na swojej drodze, zwłaszcza gdy nie uprawiają żadnego sportu i źle się odżywiają.

więcej »

Galeria zdjęć

Mediraty

Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest „Dermedik s.c., zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: ul. Józefa Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: +48664053900 Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Izabelę Guzara, pisząc na adres: ul. Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: 012 3565410.

2019 © Dermedik Kraków - gabinet medycyny estetycznej. Kopiowanie materiałów zabronione.