Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Suplementacja diety

ODPOWIEDNIA SUPLEMENTACJA DIETY WAŻNYM ELEMENTEM PROCESU ODCHUDZANIA

Proces odchudzania niejednokrotnie bywa bardzo skomplikowany i wymaga ogromnej motywacji. Odchudzamy się z różnych powodów – dla zdrowia, dla lepszego wyglądu, żeby lepiej czuć się w swoim ciele i być bardziej sprawnym. Odchudzanie warto rozsądnie rozplanować, żeby osiągnąć zaplanowany cel i nie zaszkodzić sobie. Podstawą każdego odchudzania powinna być racjonalna dieta. Kolejnym nieodłącznym aspektem procesu redukcji wagi jest aktywność fizyczna.

Dochodzimy finalnie do suplementów diety. Wybierając tabletki na odchudzanie, musimy zwrócić uwagę na składniki jakie się w nich znajdują. Dobre suplementy powinny zawierać jak najwięcej naturalnych składników. Chciałabym przedstawić tutaj tylko te sprawdzone i godne polecenia, które pomogą nam w pozytywny sposób uzupełnić proces odchudzania.

Pierwszym naturalnym preparatem jest zielona kawa. Wiele źródeł podaje, że powstrzymuje ona gromadzenie się tłuszczu w organizmie oraz wspiera procesy jego metabolizmu. Jedno jest pewne, suplementy z zieloną kawą zawierają kofeinę i kwas chlorogenowy (antyoksydant, który obniża wchłanianie cukru, co zmusza organizm do korzystania z zapasów). Na rynku dostępnych jest wiele produktów z zieloną kawą i sztuka polega na tym żeby wybrać ten właściwy. Przede wszystkim taki, który zawiera odpowiednią ilość ekstraktu z zielonej kawy. Średnia ilość powinna wynosić ok. 600mg w jednej kapsułce.

Sprzężony kwas linolowy – CLA, stanowi naturalny składnik występujący w żywności pochodzenia zwierzęcego. Największe ilości CLA znajdują się w mleku krowim oraz produktach mlecznych a także w mięsie wołowym. Dotychczas przeprowadzone badania wykazały, że spożywanie kwasu linolowego CLA chroni przed rozwojem nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy oraz wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wszystko dlatego, że CLA wpływa na metabolizm, w wyniku przyspieszenia podstawowej przemiany materii.

Zielony jęczmień również staje się coraz bardziej popularny jako suplement dla osób odchudzających się i dbających o zdrową dietę. Młody jęczmień jest doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Pomaga również w leczeniu trądziku i owrzodzeń. Preparaty z zielonego jęczmienia są polecane osobom pragnącym schudnąć ze względu na wysoką zawartość błonnika jak również witamin i składników mineralnych.

L-karnityna odgrywa ważną rolę w procesie odchudzania, usprawnia i przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów w organizmie. Jest niezbędna do transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów. W mitochondriach kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu (spaleniu) i dzięki temu wytwarzana jest energia do realizacji funkcji życiowych ustroju. Poprzez lepsze wykorzystanie energii zawartej w pożywieniu pomaga osobom odchudzającym się w dostosowaniu do zmiany diety i zredukowaniu ilości kalorii dostarczanych w posiłkach. Odchudzanie przy niedostatku karnitynowym nie przynosi spodziewanych efektów, gdyż uniemożliwia utlenianie kwasów tłuszczowych.

Sportowcy wyczynowi i osoby uprawiające ćwiczenia fizyczne mają zwiększone zapotrzebowanie na L-karnitynę, gdyż optymalizuję procesy energetyczne zachodzące w mięśniach i przyspiesza okres mięśniowej regeneracji powysiłkowej. Poprawia wydolność tlenową i wytrzymałość mięśniową, ogranicza katabolizm (rozpad) mięśniowy.

Na stronie naszego sklepu internetowego, www.e-dermedik.pl, znajdą Państwo dział poświęcony suplementacji.


Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Informacje

Wiele osób zapomina, że podstawowe składniki odżywcze organizm powinien uzyskiwać z pożywienia. Zdrowa i pełnowartościowa dieta dostarcza wystarczającą ilość zarówno witamin, jak i minerałów.

Suplementy diety służą przede wszystkim jako uzupełnienie codziennego pożywienia. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównywanie niedoborów witamin i minerałów w organizmie, zatem pełnią funkcję profilaktyczną. Ważne jest, że suplementy diety nie mają właściwości leczniczych. Substancje odżywcze, wchodzące w ich skład są dobrane w taki sposób, aby ich ilość odpowiadała dziennemu zapotrzebowaniu na dane składniki.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

Gabinet medycyny estetycznej DERMEDIC

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne