Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

Zabiegi odchudzające

Dla uzyskania najlepszych rezultatów podczas odchudzania się polecamy skorzystanie z zabiegów wspomagających ten proces. Zabiegi, które polecamy pomogą pozbyć się cellulitu, pozwolą ujędrnić skórę i przyspieszą rozpad komórek tłuszczowych. Dodatkowo, w miejscach, w których nawet pomimo diety i ćwiczeń nie udało się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej możemy zastosować zabiegi, które pomogą pozbyć się problemu skutecznie.

czytaj dalej

Testy genetyczne

Odkoduj swoje DNA

Badania genetyczne dają nam dziś nieograniczone możliwości. Dzięki nim możemy zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia śmiertelnej choroby, sprawdzić reakcję organizmu na leki, a nawet dowiedzieć się, czy posiadamy gen odpowiedzialny za otyłość. Wystarczy przeprowadzić test raz w życiu.

Każdy człowiek ma inne predyspozycje i odmienną podatność na występowanie określonych chorób, tolerancję na leki, alkohol, wysiłek fizyczny, metabolizm cukru czy tłuszczów. Dzięki stosowanym współcześnie badaniom genetycznym, polegającym na analizie naszego kodu DNA, naukowcy są w stanie przewidzieć wiele problemów zdrowotnych, z którymi może borykać się nasz organizm. Wystarczy przebadać małą próbkę śliny, by rozszyfrować nasz genetyczny kod. Testy takie mają szeroki wachlarz zastosowań, pozwalają na odkrycie istniejących mutacji genów zanim jeszcze będą one aktywne i ujawnią się w postaci objawów chorobowych. Dzięki temu możemy podjąć odpowiednie kroki profilaktyczne zapobiegające pojawieniu się pierwszych oznak schorzeń. Testy DNA mogą dostarczyć także wielu informacji przydatnych nam na co dzień, związanych ze stylem życia, zwyczajami, nawykami i predyspozycjami.

czytaj dalej

Suplementacja diety

ODPOWIEDNIA SUPLEMENTACJA DIETY WAŻNYM ELEMENTEM PROCESU ODCHUDZANIA

Proces odchudzania niejednokrotnie bywa bardzo skomplikowany i wymaga ogromnej motywacji. Odchudzamy się z różnych powodów – dla zdrowia, dla lepszego wyglądu, żeby lepiej czuć się w swoim ciele i być bardziej sprawnym. Odchudzanie warto rozsądnie rozplanować, żeby osiągnąć zaplanowany cel i nie zaszkodzić sobie. Podstawą każdego odchudzania powinna być racjonalna dieta. Kolejnym nieodłącznym aspektem procesu redukcji wagi jest aktywność fizyczna.

czytaj dalej

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych kod genetyczny test Food Test 110

Czym jest Food Test?

Food Test jest laboratoryjnym testem, który precyzyjnie mierzy poziom przeciwciał IgG specyficznych dla 110 określonych pokarmów.

czytaj dalej

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych kod genetyczny test Food Print 200

Co to jest Food Print 200™?

Food Print™ jest laboratoryjnym testem, który precyzyjnie mierzy poziom przeciwciał IgG specyficznych dla 221 określonych pokarmów.

czytaj dalej

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych kod genetyczny test Food Print 120

Co to jest Food Print 120™?

Food Print™ jest laboratoryjnym testem, który precyzyjnie mierzy poziom przeciwciał IgG specyficznych dla 120 określonych pokarmów.

czytaj dalej

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych test Food Detective

Food Detective™ wykrywa pokarmy tworzące przeciwciała pokarmowo-specyficzne IgG, które mogą być zaangażowane w różne objawy nietolerancji pokarmowej jak np. zespół jelita drażliwego, egzema, zapalenie stawów i inne.

Tacka do przeprowadzania badania ma pola pokryte wyciągiem z białek występujących w poszczególnych pokarmach.

Niewielka próbka krwi jest pobrana z opuszka palca a dalej jest rozcieńczona i wylana na tackę reakcyjną.

W kolejnych etapach, używając rozpoznawczych i wywołujących odczynników, wykrywana jest obecność przeciwciał pokarmowych poprzez pojawienie się zabarwienia, jednego lub kilku niebieskich punktów na tacy. Porównując z załączonym planem umieszczenia próbek żywności pozwoli nam dowiedzieć się, jakie pokarmy źle tolerujemy. Zidentyfikowane produkty nietolerowane zaleca się wyeliminować czasowo z diety.

czytaj dalej

Jak się przygotować do pierwszej wizyty u dietetyka?

Przed wizytą postaraj się spisać skład i ilość zjedzonych posiłków w ciągu ostatnich trzech dni (np.szklanka soku pomarańczowego, 1 kawałek pizzy, 2 kotlety schabowe, 4 kostki czekolady) Takie informacje umożliwią dietetykowi przeprowadzenie analizy twojego dotychczasowego sposobu odżywiania się oraz nawyków żywieniowych. Jeżeli posiadasz aktualne badania krwi, zabierz je ze sobą.

Często wyniki badań mają kluczowe znaczenie przy doborze odpowiedniej diety. Konsultacja dietetyczna ma charakter edukacyjny, dietetyk jest nauczycielem właściwego sposobu odżywania się, już po pierwszej konsultacji klient wychodzi z wiedzą praktyczną.

czytaj dalej

Skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie nie musi oznaczać głodzenia się i odmawiania kulinarnych przyjemności. Istnieje wiele „diet cud”, które obiecują nam szybką utratę wagi, i tak często się dzieje. Problemem jest to, że wiele tych diet nadweręża nasze zdrowie i powoduje tzw „efekt jojo”. Musimy pamiętać, że diety wysokobiałkowe nie dostosowane do naszych potrzeb w tym aktywności fizycznej obciążają nasze nerki i wątroby. Diety wysokotłuszczowe podwyższają poziom cholesterolu. Zbyt szybka utrata wagi niemal zawsze powodować będzie „efekt jojo”. Dla uzyskania długotrwałego efektu, zaleca sie aby utrata wagi wynosiła ok 0,5 kg tygodniowo.

czytaj dalej

Diagnostyka kandydozy test Candida Detective

Czym jest kandydoza?

Kandydoza to zespół chorobowy wywołany przez drożdżaki chorobotwórcze z rodzaju Candida (szczególnie Candida albicans). U większości ludzi spotyka się je w przewodzie pokarmowym, jamie ustnej oraz narządach płciowych. Obecnie znanych jest około 196 rodzajów Candida, z tego 15 ma właściwości chorobotwórcze. Wszystkie traktowane są przez medycynę jako tzw. grzyby saprofityczne – nie przynoszące szkody swojemu żywicielowi. W związku z powszechnością ich występowania trudno jest określić, kiedy i dlaczego mogą stać się patogenem. Najczęstszą przyczyną rozwoju tej choroby są zaburzenia składu flory bakteryjnej jelita grubego, spowodowane antybiotykoterapią oraz równoczesną dysfunkcją systemu odporności organizmu.

czytaj dalej


Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne