Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Sculptra – zabieg odmładzający

  • Zalecana ilość zabiegów: 1
  • Czas zabiegu: 30 minut
  • Znieczulenie: tak
  • Cena: 1800 zł

 

 

 

 

Zabieg stosowany jest w medycynie już ponad 30 lat i uznawany jest za hit w dziedzinie kosmetologii dermatologicznej. Sculptra jest preparatem bardzo bezpiecznym, biodegradowalnym i dzięki swoim właściwościom potrafi odmłodzić pacjenta nawet o 10 lat. Kwas polimlekowy stał się prawdziwym eliksirem młodości, a dzięki temu że rozkłada się całkowicie w ludzkim organizmie, można go z powodzeniem stosować w różnych dziedzinach medycyny.

Historia metody jest całkiem długa.

W latach 90-tych zastosowanie Sculptry rozszerzyło się i obok wielu tradycyjnych zabiegów, zaczęto podawać preparat pacjentom cierpiącym na zanik tkanki tłuszczowej (lipo dystrofia), co było pierwszym krokiem w medycynę estetyczną. Do końca lat 90-tych, w 30 krajach świata wykonano ponad 150 tys. zabiegów z użyciem preparatu. Ma on zastosowanie profilaktyczne przeciwdziałające powstawaniu zmarszczek, ale także odmładzające i liftingujące, niwelujące bardzo widoczne oznaki starzenia.

Sculptra sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania obwisłych policzków oraz owalu twarzy. Dodatkowo ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo-wargowe, wklęsłości około wargowe, zmarszczki na brodzie oraz tzw. fałdy marionetki. Doskonale nadaje się do liftingu szyi oraz ujędrniania i napinania obwisłej skóry na całym ciele.

Na czym polega zabieg?

Sculptra jest mało inwazyjnym zabiegiem. Przed jego rozpoczęciem pacjent jest miejscowo znieczulany, aby nie czuć procesu wkłuwania w skórę. Kwas polimlekowy zostaje wstrzyknięty pod skórę przy pomocy kilkudziesięciu nakłuć cienką igłą. Zaaplikowana substancja jest tolerowana przez organizm ludzki, nie napina sztucznie skóry jak ma to miejsce w przypadku niektórych zabiegów liftingujących, lecz pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

Kolagen jest białkiem zwiększającym gęstość i sprężystość skóry. Skóra młodych osób ma go więcej, a z wiekiem go ubywa, dlatego skóra traci na jędrności i ogólnej kondycji. Dzięki zabiegowi Sculptra sam organizm naturalnie jest mobilizowany do produkcji kolagenu, bez potrzeby sztucznego jego wstrzykiwania. Zwiększ to bezpieczeństwo całego procesu.

Bezpośrednio po zabiegu możliwe jest pojawienie się siniaków i lekkiego obrzęku w miejscach nakłuć, jednak jest to zupełnie normalne i nie należy się tym martwić. Objawy ustępują samoistnie w ciągu tygodnia. Zmiany te są spowodowane procesem aplikacji przy użyciu igły, nie przez preparat jaki został wstrzyknięty. W celu złagodzenia wspomnianych obrzęków zaleca się unikać słońca oraz stosowanie zimnych okładów. Warto także pamiętać, że przez dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu powinno się kilka razy dziennie masować poddane terapii miejsca, zgodnie z instrukcjami podanymi przez lekarza wykonującego Sculptrę.

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią;
  • zakażenie lub zapalenie skóry w miejscu, gdzie ma być przeprowadzony zabieg;
  • alergie.

Przed i po zabiegu zabiegu

Sculptra - efekty

ZabiegCenaCena promocyjna
Pojedynczy zabieg1800,00 zł

Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Efekty

Efekt odmłodzenia po zabiegu Sculptra nie jest natychmiastowy. Zmiany zachodzą stopniowo, w ciągu kilku tygodniu od wykonania zabiegu. Skóra powoli uzupełnia braki kolagenu w miejscach wkłucia i jest to proces naturalny, dlatego też nie może być widoczny natychmiastowo. W rezultacie pacjent otrzymuje sprężystą skórę, zmarszczki i bruzdy zostają znacznie spłycone, odzyskuje idealny owal twarzy i przywrócona zostaje młodzieńcza gęstość skóry. Kuracja składa się zwykle z 2 do 4 zabiegów powtarzanych co sześć tygodni, w zależności od stopnia zaawansowanie procesów starzenia.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

Gabinet medycyny estetycznej DERMEDIC

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne