Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


MEDYCYNA ESTETYCZNA

Usuwanie żylaków kończyn dolnych,EVRF (Endo Venous Radio Frequency)

Żylaki kończyn dolnych - terapia falami radiowymi

Usuwanie żylaków kończyn dolnych

Istnieje wiele metod leczenia żylaków. Są dobierane podczas konsultacji z chirurgiem flebologiem – wybór konkretnej techniki zależy od stopnia rozwoju schorzenia i oczekiwań pacjenta. Do najpopularniejszych sposobów leczenia choroby żylakowej należy metoda EVRF (Endo Venous Radio Frequency), określana także mianem endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy użyciu fal radiowych. Przez wielu specjalistów chirurgii naczyniowej jest uznawana już za tzw. złoty standard w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Technika polega na wewnątrzżylnej termoablacji radiowej naczyń żylnych różnego rodzaju i cechuje się małą inwazyjnością. W porównaniu z klasyczną operacją chirurgiczną (tzw. stripping) metoda EVRF cechuje się minimalizacją dolegliwości pozabiegowych, brakiem rozległych krwiaków i rany w pachwinie, przede wszystkim zaś nie wymaga znieczulenia ogólnego. Pacjent nie jest również unieruchomiony po terapii – może opuścić klinikę już godzinę po leczeniu.

Jak wygląda zabieg EVRF?

W metodzie EVRF stosuje się fale radiowe wysokiej częstotliwości. Działanie techniki EVRF polega na wprowadzeniu do światła zmienionej chorobowo żyły cewnika emitującego fale radiowe wysokiej częstotliwości. Rozmiar instrumentu dobierany jest w zależności od średnicy konkretnego naczynia żylnego. W trakcie trwania procedury energia fal powoduje termoablację (znaczne podwyższenie temperatury) naczynia żylnego. Dużą zaletą aparatury medycznej wykorzystywanej przy leczeniu niewydolności żylnej falami radiowymi jest jej wielofunkcyjność.. Metoda jest skuteczna także przy zamykaniu nieestetycznych niebiesko-zielonych  żyłek  widocznych przez skórę (żył siatkowatych, inaczej naczyń żylnych).

Przed przystąpieniem do zabiegu z użyciem technologii fal radiowych pacjent uczestniczy w konsultacji flebologicznej połączonej z badaniem USG Duplex Color Doppler żył kończyn dolnych. W jej trakcie lekarz określa stopień zaawansowania choroby żylnej i wybiera najlepszą dla danej osoby metodę leczenia. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje kilka ukłuć igłą i podaje choremu mieszankę leków znieczulających zmienioną chorobowo żyłę. Następnie, po założeniu specjalnego portu wprowadza do żyły aplikator fal (sondę) o częstotliwości radiowej i pod kontrolą USG umieszcza go w okolicy pachwiny. Energia wyzwolona przy pomocy aplikatora powoduje zamknięcie żylaków – dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych i obkurczenia komórek mięśniowych, co pociąga za sobą zwężenie światła naczynia i jego zwłóknienie. Proces koagulacji żyły jest kontrolowany na bieżąco przez układ mikroprocesora, co zapobiega przegrzaniu i oparzeniu tkanek otaczających żyłę. Sonda rozłącza się samoczynnie po osiągnięciu maksymalnej dopuszczalnej mocy.

Procedura trwa ok. godzinę. Kończy ją powolne wycofywanie aplikatora z żyły i założenie na kończynę pończochy uciskowej. Należy ją nosić przez 48 godzin. Po zabiegu pacjent jest przewożony na łóżko, a po kontroli mającej miejsce mniej więcej po godzinie opuszcza gabinet. Może wrócić do normalnej aktywności praktycznie zaraz po leczeniu, a ewentualne dolegliwości pozabiegowe skutecznie niwelują środki przeciwbólowe.

Zalety i róznice w porównaniu z klasyczną operacją czy laserową:

 • brak konieczności rozległego znieczulenia chorego
 • niska temperatura zabiegu inaczej niż w metodzie "laserowej" zmniejsza możliwość oparzenia tkanek
 • mniejsza możliwość wystąpienia zespołu bólowego niż przy metodzie laserowej - spowodowane jest to niższą temperaturą zabiegu
 • brak rany w pachwinie
 • brak rozległych krwiaków
 • operacja poprzez wprowadzenie cewnika przez igłę! rany nie potrzeba szyć
 • uruchomienie i powrót do domu po rozległym zabiegu możliwy już w niecałą godzinę po zabiegu 
 • minimajlizacja bólu po zabiegu pacjent sam ogranicza leki przeciw bólowe
 • zabieg można wykonać ambulatoryjnie
 • sterylne i jednorazowe sondy do zabiegu (w przypadku lasera niektóre sondy można użyć wieloktornie po sterylizacji !!!)
 • tylko najwyższy standard sond do operacji żylaków metodą EVRF,
  w przypadku operacji laserowej możliwe jest zastosowanie  kilka różnych rodzajów źródeł światła.

Zabieg wykonuje Dr Filip Reś specjalista chirurgii naczyniowej.

cena zabiegu;

jedna noga 4000 zł

ZabiegCenaCena promocyjna
Zabieg na jedną nogę4000,00