Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość


MEDYCYNA ESTETYCZNA

Botox - trwałe usuwanie zmarszczek

Zabiegi wykonują:
•    Dr n.med. Zbigniew Plewa-szkoleniowiec doświadczony specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej.
•    Dr Filip Reś -doświadczony specjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej.

Botox jest w pełni bezpiecznym, a zarazem skutecznym zabiegiem, posiadającym szerokie spektrum zastosowania przeciwzmarszczkowego. Zabieg z użyciem preparatu polega na podaniu jego małej dawki do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Każdego dnia, gdy nasza mimika pracuje, dochodzi do skurczów mięśni twarzy. Wynikem tego jest pojawienie się fałd skórnych, powodujących zmarszczki.Z upływem lat stają się one coraz bardziej widoczne. Z pomocą w radzeniu sobie z problemami wywołanymi przez kurczenie się mięśni, przychodzi nam między innymi toksyna botulinowa. Preparat ten skutecznie wygładza linie mimiki twarzy i przywraca twarzy młodość i „świeży” wygląd.

Czym jest toksyna botulinowa?
Toksyna botulinowa, potocznie zwana botoksem, jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Jest ona jest najsilniejszą ze znanych toksyn biologicznych. Obecnie znamy 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A – G. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnie stworzonych do tego warunkach.

Jak działa toksyna
Toksyna botulinowa blokuje przedostawanie się bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które ściśle wiążą się z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa tylko w obrębie mięśni, do których został on wstrzyknięty, zapobiegając tym samym skurczowi mięśni oraz marszczeniu się skóry. Prowadzi to do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 5-6 miesiącach. Po zabiegu  wyraz twarzy pacjenta nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają. Istotne jest, że wbrew temu, czego wiele osób się obawia, zabieg botoxu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy.

Na czym polega leczenie
Preparat, który zawiera jad kiełbasiany (Botox, Dysport) jest wstrzykiwany w kilka wybranych miejsc na twarzy, przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Podczas wykonywania zabiegu pacjent powinien znajdować się z w pozycji siedzącej. Sam zabieg trwa około 15-20 minut, w zależności od liczby leczonych podczas sesji miejsc. Preparat zaczyna działać po około 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być zauważalny dopiero po tygodniu lub dwóch. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego w związku z tym bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Ból związany z tym zabiegiem jest minimalny - wielu pacjentów porównuje go do ugryzienia przez mrówkę.

Kiedy można używać preparatów toksyny botulinowej
Toksyna botulinowa jest stosowana do usuwanie zmarszczek w określonych obrębach: „kurze łapki”, zmarszczki między brwiami, poziome linie na czole lub linia śmiechu między oczami. Często preparat ten jest również stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, w celu nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu.

Przeciwwskazania do stosowania toksyny botulinowej/botoksu:

•    ciąża, karmienie piersią
•    miesiączka
•    choroby układu sercowo- naczyniowego
•    uczulenie na albuminę ludzką
•    przewlekłe choroby autoimmunologiczne
•    przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych
•    przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
•    choroby płytki mięśniowo-nerwowej
•    zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna
•    choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane,choroba Parkinsona etc

Ważne informacje dotyczące zabiegu:
Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na minimum dziesięć dni przed planowanym zabiegiem botoksu z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się także spożywania alkoholu przed i po zabiegu.

Przez minimum 4 godziny następujące po zabiegu nie powinno się schylać, dźwigać, masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu, oraz korzystania z solarium oraz sauny.

                                                                Przed zabiegiem podania Botox       Po 14 dniach od podania Botox

Sprawdź cenę zabiegu.

 
ZabiegCenaCena promocyjna
Wypełnianie kurzych łapek350,00 - 550,00
Wypełnianie zmarszczek czoła550,00 - 750,00
Wypełnianie lwiej zmarszczki350,00 - 550,00
Wypełnianie zmarszczek palacza300,00
Modelowanie koniuszka nosa200,00
Wypełnianie zmarszczek szyi800,00 - 1500,00
Likwidowanie nadmiernej potliwości pachod 1600,00
Likwidowanie nadmiernej potliwości dłoniod 1800,00
Likwidowanie nadmiernej potliwości stópod 2500,00
Leczenie migreny2000,00
Cena jednostki botoksu30,00