Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Lipofilling – Reimplantacja tkanki tłuszczowej, lipotransfer, Puregraft

 • Zalecana ilość zabiegów: wedle potrzeb
 • Częstotliwość zabiegów: 3 – 6 miesięcy
 • Czas zabiegu: 40 – 50 minut
 • Znieczulenie: tak
 • Cena: 2500 – 8000 zł

REIMPLANTACJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Jak się okazuje, współczesna medycyna potrafi w bardzo właściwy sposób spożytkować nadmiar tkanki tłuszczowej człowieka. Zabieg taki nazywamy lipofillingiem. Wykorzystuje on specjalnie spreparowaną tkankę tłuszczową między innymi do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki i ujędrniania piersi.

Lipofilling

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, wraz z komórkami macierzystymi, stosowany jest w celu wypełnienia głębszych zmarszczek, modelowania twarzy, przywracania pierwotnej objętości skóry w okolicach policzków i doliny łez, leczenia blizn pooparzeniowych, zanikowych oraz do modelowania wybranych partii ciała (powiększanie biustu, modelowanie pośladków, łydek). Bardzo popularne jest także wykorzystywanie tej metody do poprawy wyglądu dłoni oraz narządów intymnych.

Zabieg lipofillingu łączy w sobie lifting i delikatny modeling wybranego obszaru. Pierwszym etapem jest pobranie tkanki tłuszczowej z odpowiedniej okolicy – przykładowo z brzucha, biodra, uda lub obszaru okołokolanowego. Zazwyczaj jednorazowo pobierane jest od 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie zostaje on poddany procesowi przygotowawczemu, w którym specjaliści wykorzystują system Aroma. Generalnie pobrany materiał w tym kroku zostaje wirowany i oczyszczony, między innymi z nadmiaru płynów, w taki sposób, aby w efekcie pozostał jedynie czysty tłuszcz, najlepiej nadaje się do przeszczepu i jest bogaty w komórki macierzyste.

Sam zabieg, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny. Przez fakt, że tłuszcz pochodzi z tego samego organizmu, na którym zostanie przeprowadzone wszczepienie, ryzyko pojawienia się powikłań lub reakcji alergicznych jest praktycznie nieobecne. Jedynym ograniczeniem dotyczącym zabiegu, jest ilość jednorazowej retransplantacji tłuszczu. W przypadku, gdy jest go za dużo, może dojść do problemu obumarcia komórek lub pojawienia się zwapnień. W związku tym, zaleca się, aby zabieg wykonywać nie częściej niż raz na 3 lub 6 miesięcy.

Czas trwania lipofillingu waha się pomiędzy 40 a 50 minutami, a efekty zabiegu są widoczne już po dwóch dniach. Co najważniejsze, są one całkowicie naturalne, a ponadto znacznie poprawia wygląd i jakość skóry, a same rezultaty utrzymują się zdecydowanie dłużej niż w przypadku użycia innych metod lipofilingu.

Po wykonaniu zabiegu, w obszarach jemu poddanych, może utrzymywać się obrzęk lub zasinienie, które z reguły utrzymuje się nie dłużej, niż tydzień. Zaleca się, aby łagodzić je i ochładzać domowymi sposobami. Ważne jest także, aby pamiętać o unikaniu zamaczania miejsc wkłucia i, jeśli przeszczep miał miejsce na obszarze twarzy, ograniczać mimikę. Po ustąpieniu wymienionych objawów, pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Lipofilling

Warto wspomnień, że lipofilling nie jest jedynie zabiegiem z nurtu medycyny estetycznej. Według specjalistów, wprowadzenie tak przygotowanego tłuszczu nie tylko prowadzi do złagodzenia skutków starzenia się skóry, ale także powoduje wzrost jej procesów regeneracyjnych. Między innymi dlatego zabieg ten jest również z powodzeniem wykorzystywany w redukcji blizn i zmian spowodowanych radioterapią.

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest bardzo niska waga danej osoby, równoznaczna z brakiem możliwości pobrania materiału potrzebnego do przeprowadzenia lipofillingu.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU.

ZabiegCenaCena promocyjna
Okolica oczu3500,00 zł
Okolica ust, usta3000,00 zł
Dłonie2500,00 zł
Twarz5000,00 zł4500,00 zł
Twarz i szyja6500,00 zł5000,00 zł
Twarz, szyja i dekolt8000,00 zł6000,00 zł

Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Wskazania
 • zanik warg sromowych większych, wynikający z utraty masy ciała lub powstający z czasem, w trakcie naturalnych procesów starzenia.
Przebieg zabiegu
 • zabieg rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej od pacjenta będącego w znieczuleniu miejscowym.
 • kolejnym krokiem jest wstrzyknięcie sterylnego, oczyszczonego tłuszczu w określony obszar. Stanowi on trwały i całkowicie bezpieczny wypełniacz.
 • w wyniku iniekcji dochodzi do zwiększenia elastyczności oraz jędrności skóry, a wargi sromowe wyglądają naturalnie.
 • zabieg trwa około 2 godziny. Po jego zakończeniu, pacjentka wraca do domu.
Po zabiegu
 • naturalną konsekwencją po zabiegu jest odczucie niewielkiego bólu oraz podwyższona temperatura ciała. Po tygodniu czasu, wszelkie uczucie dyskomfortu ustępuje i zanikają obrzęki.
 • w okresie 2 pierwszych tygodni zachować należy szczególną ostrożność: starannie przestrzegamy higieny intymnej, unikamy wszelkich kontaktów, podczas których obszar poddany zabiegowi mógłby być zainfekowany lub zbytnio podrażniony oraz rezygnujemy z wysiłku fizycznego.
 • bardzo ważne, że aktywność seksualną po takim zabiegu można podjąć dopiero po upływie kilku tygodni.
 • po pierwszym tygodniu zalecamy wizytę kontrolną u specjalisty, który wykonywał zabieg.
 • Pacjentki objęte są stałą opieką chirurgiczną, a wszelkie wątpliwości oraz pytania mogą skonsultować poprzez kontakt telefoniczny z naszym Instytutem.
 • efekt utrzymuje się do 2 lat.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

Gabinet medycyny estetycznej DERMEDIC

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne