Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

Depilacja laserowa i usuwanie owłosienia laserem LightSheer

Nowość w Instytucie Dermedik! Miło nam poinformować Państwa, że zostaliśmy autoryzowanym gabinetem depilacji laserowej.

LightSheer® Diode system jest najszybszym i najmocniejszym systemem z serii LightSheer®. To najnowocześniejsze i zarazem najbardziej skuteczne rozwiązanie w fotodepilacji.

Laser diodowy służący do trwałej depilacji

LightSheer™ Diode Laser System to odpowiedź amerykańskiej firmy Lumenis na rosnące zapotrzebowanie na trwałe usuwanie owłosienia. Wyniki licznych badań, przeprowadzonych przez Lumenis, pozwoliły stworzyć najskuteczniejszy na świecie system depilacji laserowej.

Depilacja laserowa

W trakcie Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco LightSheer ET Diode Laser System uznano za najlepsze urządzenie do depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – zasada działania lasera diodowego

W trakcie depilacji laserowej emitowana jest wiązka promieni, którą pochłania melanina (barwnik włosa). Prowadzi to do zniszczenia cebulki włosa.

Czy w trakcie depilacji laserowej zostaną usunięte wszystkie włosy?

W trakcie zabiegu usuwane są włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (faza anagenu). Ponieważ włosy nie rosną równocześnie, nie wszystkie są w fazie aktywnego wzrostu. Część z nich jest w fazie inwolucji lub w fazie spoczynku. Te włosy nie zostaną usunięte. Aby więc usunąć wszystkie włosy, należy odczekać aż pozostałe włosy wejdą w etap wzrostu i powtórzyć zabieg depilacji laserowej.

Podczas pojedynczego zabiegu usuwanych jest około 30 proc. widocznych, ciemnych włosów. Jeśli włosy są jasne lub delikatniejsze, w wyniku zabiegu przerzedzają się. Depilację laserową należy powtarzać co 4 do 12 tygodni w zależności od depilowanej części ciała.

Włosy po zabiegu zaczynają rosnąć normalnie, a następnie wypadają po 2-3 tygodniach. W wyniku kolejnych zabiegów, włosów odrasta coraz mniej. Są również słabsze i jaśniejsze.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Depilacja laserowa ma skuteczność na poziomie 80-90 proc. Po cyklu zabiegów, mogą pozostać nieliczne włosy. Są one cienkie i słabe. To jak dużo ich pozostanie, uzależnione jest od koloru owłosienia, grubości włosa oraz formy oraz skuteczności wcześniejszych depilacji. Po zabiegu depilacji laserowej pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, które ustępują najpóźniej po kilku dniach. Zazwyczaj jednak jeszcze tego samego dnia, w którym została wykonana depilacja laserowa.

Depilacja laserowa

W Instytucie Dermedik, zabiegi depilacji laserowej wykonywane są przez doświadczonego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem, który przeszedł specjalistyczne przeszkolenie, prowadzone przez firmę Lumenis. Daje to gwarancję najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa oferowanych usług.

Przygotowanie do zabiegu

Przez 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania. Dotyczy to również korzystania z solarium oraz samoopalacza. Przez 6 tygodniu przed zabiegiem natomiast nie należy usuwać włosów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami, można golić lub podcinać włosy. Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, by utrzymywać ją w dobrej kondycji. Na zabieg najlepiej przyjść w luźnej odzieży, która nie będzie podrażniać wydepilowanej skóry. Na konsultacje odbywające się w okolicy planowanego zabiegu, nie należy golić włosów. Należy je zgolić dzień przed planowanym zabiegiem depilacji.

Stosowanie kosmetyków

Na tydzień przed zabiegów należy zaprzestać stosowania kremów do depilacji oraz środków złuszczających (peeling). Dzień przed zabiegiem, nie należy stosować balsamów, antyperspirantów. Etiaxil należy odstawić minimum miesiąc przed zabiegiem. W tym samym czasie należy zaprzestać stosowania kremów i maści, które zawierają wit. A, wit. C , kwasy owocowe oraz retinoidy (Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne).

Stosowanie leków

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy zgłosić jakie leki są przyjmowane. W przypadku leczenia hormonalnego np. tarczycy, hirsutyzmu, bezpłodności, należy przedstawić oświadczenie lekarza prowadzącego, o braku przeciwwskazań do takiego zabiegu. Podobne oświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu dostarczyć muszą osoby z rozrusznika serca i innymi problemami kardiologicznymi.

W zależności od leku należy je odstawić:

2-4 tygodni przed zabiegiem:

 • leki światłouczulające np. część antybiotyków, leki przeciwdepresyjne, aspiryna, itp.
 • odstawić witaminę A i E (miesiąc przed zabiegiem)

2 tygodnie przed zabiegiem:

 • zioła (nagietek, dziurawiec, herbata figura)

2 dni przed zabiegiem:

 • witaminę C

UWAGA! Osoby stosujące doustnie izotretynoiny (Roacutan, Izotek, Curacne) do zabiegu mogą przystąpić dopiero po 6 miesiącach od zakończenia terapii.

BadanieCenaCena promocyjna
Pakiet czterech zabiegów na brodę350,00 zł
Pakiet czterech zabiegów na wąsik350,00 zł
Pakiet czterech zabiegów na uda1000,00 zł
Pakiet czterech zabiegów na łydki800,00 zł
Pakiet czterech zabiegów na pełne bikini800,00 zł
Pakiet czterech zabiegów na linię bikini400,00 zł
Pakiet czterech zabiegów na pachy400,00 zł
Uda450,00 zł300,00 zł
Łydki + kolana400,00 zł250,00 zł
Pełne bikini400,00 zł250,00 zł
Pachy200,00 zł120,00 zł
Broda200,00 zł100,00 zł
Wąsik200,00 zł100,00 zł
Tors800,00 zł350,00 zł
Plecy800,00 zł350,00 zł

Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Przeciwwskazania

Z zabiegu depilacji laserowej nie powinny korzystać:

 • kobiety w ciąży
 • kobiety karmiące piersią
 • osoby z ostrymi stanami zapalnymi skóry
 • osoby z ze zmianami skórnymi na tle alergicznym
 • osoby z tatuażem w miejscu wykonywania zabiegu
 • osoby cierpiące na padaczkę
 • osoby z bielactwem
 • osoby cierpiące na łuszczycę
 • osoby u których występuje nadwrażliwość skóry na słońce
 • osoby z przebytymi i czynnymi chorobami nowotworowymi
 • osoby ze skórą skłonną do bliznowacenia
 • osoby z rudymi, siwymi oraz blond włosami
 • osoby z opryszczką (zabieg można wykonać tydzień po ustąpieniu)
Informacje

System ten został doceniony przez wiele instytucji zarówno europejskich jak i światowych. Posiada honorowane certyfikaty:

 • certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków
 • certyfikat ISO 9001

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne