Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Balon żołądkowy Orbera365 / Balon BIP

Wprowadzenie balonu do żołądka jest to metoda redukcji wagi ciała poprzez zmniejszenie objętości przyjmowanego pokarmu. Balon objętości ok. 450 – 700 umieszczony w żołądku zmniejsza uczucie łaknienia, napina ściany żołądka a to wysyła sygnał do mózgu hamujący uczucie głodu. Balon jest zakładany na 6 miesięcy lub 12 miesięcy.  Skrót BIB pochodzi od nazwy firmowej produktu BioEnterics® Intragastric Balloon (balon 6 miesięczny). Balon 12 miesięczny to Orbera365.

Balon można stosować u osób, których masa ciała jest co najmniej 40% większa od prawidłowej masy ciała.

Balon żołądkowy Orbera

Balon Orbera365 lub balon BIB można stosować jako jedyną metodę leczenia nadwagi i otyłości lub też jako pierwszy etap leczenia. Po usunięciu balonu leczenie może być kontynuowane innymi metodami – np. chirurgicznymi. Balon dożołądkowy jest wskazany w przygotowaniu chorych z nadwagą do operacji innych narządów – np. przepuklin brzusznych, operacji ginekologicznych, ortopedycznych, urologicznych, itd.

Czy metoda ta może być stosowana u pacjentów z niewielką nadwagą?

Tak, balon Orbera365 lub BIB sprawdza się też u osób z niewielką nadwagą. Można nawet przygotować swoją sylwetkę na ważną uroczystość rodzinną.

Jak się wprowadza i usuwa balon?

Wprowadzenie balonu do żołądka wykonuje się przez usta pod kontrolą wziernika żołądkowego (gastroskopu). Pacjent w trakcie zabiegu jest pod kontrolą anestezjologa i dostaje dożylnie leki przeciwbólowe i uspakajające (sedacja). Do żołądka wprowadza się pusty balon, potem wypełnia się płynem. Tworzy się z niego mała piłka, swobodnie leżąca w żołądku. Zabieg trwa śr. 20 minut. Po ok. 6 miesiącach wykonuje się usunięcie balonu – tym razem w pełnym znieczuleniu ogólnym prowadzonym przez anestezjologa. Za pomocą narzędzi – wprowadzonych przez wziernik żołądkowy – balon przebija się i odciąga się z jego wnętrza płyn. Pusty balon chwyta się szczypczykami i usuwa się przez usta. Zabieg trwa 20 – 60 minut. Po zabiegu założenia i usunięcia balonu  pacjent po kilku godzinach może opuścić szpital.

Sam zabieg implantacji jest w pełni odwracalny, co znaczy że można go w każdym momencie przerwać i balon usunąć. Trwa zwykle około 15 minut. Po krótkim pobycie w lecznicy (do kilka godzin) pacjent jest wypisywany do domu. Gdy balon jest w żołądku należy przyjmować leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego (np. Controloc).

Balon  BIP może przebywać w żołądku do 6 miesięcy. Dłuższe jego utrzymywanie nie jest wskazane, gdyż kwas żołądkowy z czasem może uszkodzić ścianę i spowodować wyciek. Gdy pacjent z lekarzem chcą kontynuować te leczenie – po kilkutygodniowej przerwie można ponownie założyć nowy balon BIP.

Balon Orbera 365 zakładamy na rok. Pacjent jest objęty opieka dietetyka oraz instruowany o metodach utrzymania masy ciała.

Zabiegi wykonuje Dr n.med. Zbigniew Plewa

ZabiegCenaCena promocyjna
Balon BIP Założenie ze ściągnięciem i miesięczną opieką dietetyka85007350

Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Wskazania

Wskazania do balonu żołądkowego Orbera (dawnej BIB)

  • otyłość,
  • nadwaga,
  • brak efektu po lekach odchudzających,
  • po diecie niskokalorycznej,
  • jako pierwszy etap przed leczeniem chirurgicznym otyłości (np. bypasem żołądkowym),
  • jako przygotowanie osób z nadwagą/otyłością do innych operacji (przepuklin, ortopedycznych, ginekologicznych),
  • poprawa estetyki ciała.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

Gabinet medycyny estetycznej DERMEDIC

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne