Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Balon żołądkowy Orbera

Wprowadzenie balonu do żołądka jest to metoda redukcji wagi ciała poprzez zmniejszenie objętości przyjmowanego pokarmu. Balon objętości ok. 500 ml umieszczony w żołądku zmniejsza uczucie łaknienia, napina ściany żołądka a to wysyła sygnał do mózgu hamujący uczucie głodu. Balon jest zakładany na 6 miesięcy. Skrót BIB pochodzi od nazwy firmowej produktu BioEnterics® Intragastric Balloon. Obecnie producentem stosowanego przeze mnie balonu jest amerykańska firma Allergan.

Balon można stosować u osób, których masa ciała jest co najmniej 40% większa od prawidłowej masy ciała. W chwili obecnej (10 grudnia 2010) do Polski wprowadzono najnowszy balon żołądkowy firmy Allergan – jego nazwa Orbera.

Balon żołądkowy Orbera

Wskazaniem do jego stosowania jest wskaźnik masy ciała równy lub większy od 27. W całym tekście tego serwisu nazwa BIB – oznacza nowy balon Orbera. Jego rejestracja pozwala na stosowanie go do chorych z „mniejszą” nadwagą!! Przykładowo przy wzroście 160 cm balon Orbera można stosować przy wadze 69 kg, przy wzroście 165 cm od wagi 73 kg, przy wzroście 170 cm – od wagi 78 kg, itd.

Na tych stronach można obliczyć swoje BMI: strona 1, strona 2, strona 3, strona 4 (przy kliknięciu – otworzy się nowa strona).

Balon Orbera (BIB) można stosować jako jedyną metodę leczenia nadwagi i otyłości lub też jako pierwszy etap leczenia. Po usunięciu balonu leczenie może być kontynuowane innymi metodami – np. chirurgicznymi. Balon dożołądkowy jest wskazany w przygotowaniu chorych z nadwagą do operacji innych narządów – np. przepuklin brzusznych, operacji ginekologicznych, ortopedycznych, urologicznych, itd.

Czy metoda ta może być stosowana u pacjentów z niewielką nadwagą?

Tak, balon Orbera (BIB) sprawdza się też u osób z niewielką nadwagą. Można nawet przygotować swoją sylwetkę na ważną uroczystość rodzinną.

Wielu doświadcza szybkiego rytmu dnia codziennego. Aby utrzymać się w formie trzeba rygorystycznie przestrzegać dietę, specjalnie przygotowywać posiłki, poświęcać co najmniej 1 – 2 godziny 2 razy w tygodniu na ćwiczenia fitness! To wszystko może być arcytrudne a nawet nie wykonalne. Można oczywiście sięgnąć po leki, ale są one coraz częściej wycofywane z aptek, gdyż nie są obojętne dla organizmu. Poza tym – gdyby były obojętne pewnie by nie odchudzały. W tych przypadkach wykorzystanie balonu żołądkowego może być jedynym rozwiązaniem.

Jak się wprowadza i usuwa balon?

Wprowadzenie balonu do żołądka wykonuje się przez usta pod kontrolą wziernika żołądkowego (gastroskopu). Pacjent w trakcie zabiegu jest pod kontrolą anestezjologa i dostaje dożylnie leki przeciwbólowe i uspakajające (sedacja). Do żołądka wprowadza się pusty balon, potem wypełnia się płynem. Tworzy się z niego mała piłka, swobodnie leżąca w żołądku. Zabieg trwa śr. 20 minut. Po ok. 6 miesiącach wykonuje się usunięcie balonu – tym razem w pełnym znieczuleniu ogólnym prowadzonym przez anestezjologa. Za pomocą narzędzi – wprowadzonych przez wziernik żołądkowy – balon przebija się i odciąga się z jego wnętrza płyn. Pusty balon chwyta się szczypczykami i usuwa się przez usta. Zabieg trwa 20 – 60 minut. Po zabiegu założenia i usunięcia balonu Orbera (BIB) pacjent po kilku godzinach może opuścić szpital.

Animacja przedstawiająca schematycznie zakładania balonu Orbera (dawnej BIB)

http://www.youtube.com/watch?v=HTpHGENEFy4&feature=player_embedded

Sam zabieg implantacji jest w pełni odwracalny, co znaczy że można go w każdym momencie przerwać i balon usunąć. Trwa zwykle około 15 minut. Po krótkim pobycie w lecznicy (do kilka godzin) pacjent jest wypisywany do domu. Gdy balon jest w żołądku należy przyjmować leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego (np. Controloc). Balon Orbera (BIB) może przebywać w żołądku do 6 miesięcy.

Usuwanie balonu Orbera (dawnej BIB)

http://www.youtube.com/watch?v=uXLx6fQHCYs&feature=player_embedded

Dłuższe jego utrzymywanie nie jest wskazane, gdyż kwas żołądkowy z czasem może uszkodzić ścianę i spowodować wyciek. Gdy pacjent z lekarzem chcą kontynuować te leczenie – po kilkutygodniowej przerwie można ponownie założyć nowy balon Orbera (BIB).

Zabieg wykonuje Dr n.med. Zbigniew Plewa

ZabiegCenaCena promocyjna
Założenie ze ściągnięciem i miesięczną opieką dietetyka7350zł

Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Wskazania

Wskazania do balonu żołądkowego Orbera (dawnej BIB)

  • otyłość,
  • nadwaga,
  • brak efektu po lekach odchudzających,
  • po diecie niskokalorycznej,
  • jako pierwszy etap przed leczeniem chirurgicznym otyłości (np. bypasem żołądkowym),
  • jako przygotowanie osób z nadwagą/otyłością do innych operacji (przepuklin, ortopedycznych, ginekologicznych),
  • poprawa estetyki ciała.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne