Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość
CENNIK

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna- podbródek

500 zł Dni dobrych cen sprawdz promocje!

Lipoliza iniekcyjna- brzuch

1000 zł Dni dobrych cen sprawdz promocje!

Lipoliza iniekcyjna- boki

1000 zł Dni dobrych cen sprawdz promocje!

Lipoliza iniekcyjna- uda wewn. część

1000 zł Dni dobrych cen sprawdz promocje!

Lipoliza iniekcyjna- uda zewn. część

1000 zł Dni dobrych cen sprawdz promocje!

Lipoliza iniekcyjna- ramiona/kolana

800 zł Dni dobrych cen sprawdz promocje!

Lipoliza iniekcyjna- biodra

1000 zł Dni dobrych cen sprawdz promocje!

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób bezoperacyjny na trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej.

Lipoliza iniekcyjna stała się alternatywą dla bolesnych zabiegów jak na przykład liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo niedroga metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. W nowoczesnych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie już od kilku lat z powodzeniem stosuje się fosfatydylocholinę do modelowania sylwetki ciała (dr Patrick Rittes, dr Karl Heinrich, International Academy of Aesthetic Lipolysis).
Na czym polega LIPOLIZA?
Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od bardzo dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu przyśpieszony zostaje dzięki L-karnitynie. Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest najczęściej w okolicach podbródka i brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków, czyli miejsc w których najczęściej następuje nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda sam zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Przed zabiegiem, podczas konsultacji medycznej, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych oraz aktualnych chorób oraz uczuleń. Po konsultacji lekarskiej i braku przeciwwskazań do zabiegu, na zaznaczone wcześniej miejsca może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Następnie następuje dezynfekcja skóry po której lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu we wcześniej zaznaczone miejsca bardzo cieniutką igłą. W miejscu podania pojawia się małe zaczerwienienie oraz delikatne uczucie pieczenia, które jednak szybko ustępuje. Po zabiegu mogą pojawiać się bolesne i piekące zaczerwienienia a nawet drobne krwiaki lub obrzęk, gdyż są to typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych.
Do aktywności fizycznej można wrócić praktycznie zaraz po wykonanym zabiegu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

Dzięki zastosowaniu znieczulenia i używaniu bardzo cienkich igieł zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.

Wskazania do lipolizy
Miejscowe otłuszczenie ciała:
podwójny podbródek
druga broda
fałd tłuszczu na brzuchu
tłuszcz na udach,
zbyt szerokie uda
tłuszcz na pośladkach,
zbyt grube pośladki
gruby, otłuszczony „byczy” kark
tłuszcz wokół pach
poduszeczki tłuszczu w okolicy pach
zbyt grube kolana

Zabiegi wykonują:
Dr n.med. Zbigniew Plewa-szkoleniowiec doświadczony specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej.
Dr Filip Reś -doświadczony specjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej.

Czas zabiegu ok. 20 – 45min

Sprawdź cenę zabiegu.