Kontakt

Wprowadz dane i wyślij do nas wiadomość

Wyślij wiadomość
CENNIK

Botox

Botox- kurze łapki

350- 550 zł  sprawdz promocje!

Botox- czoło

550- 750 zł   sprawdz promocje!

Botox- lwia zmarszczka

350- 550 zł  sprawdz promocje!

Botox- zmarszczki palacza

300 zł

Botox- modelowanie koniuszka nosa

200 zł

Botox- zmarszczki szyi

800- 1500 zł

Botox- likwidowanie nadmiernej potliwości pach

 od1600 zł

Botox- likwidowanie nadmiernej potliwości dłoni lub stóp

  stopy-od 2500zł,dłonie -od 1800

Botox- leczenie migreny

2000 zł

Botox- cena jednostki

30 zł

 

Botox
Zabiegi wykonują:

Dr n.med. Zbigniew Plewa-szkoleniowiec doświadczony specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej.

Dr Filip Reś -doświadczony specjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej.

Botox jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg botoxu polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się lub też marszczymy brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez kurczenie się mięśni, czyli zmarszczek przychodzi nam toksyna botulinowa. Preparat ten skutecznie wygładza linie mimiki twarzy i przywraca twarzy młodość i „świeży” wygląd.

Czym jest toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Jest ona jest najsilniejszą znaną toksyną biologiczną. Znamy 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A – G. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnych warunkach.
Jak działa toksyna

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają. Oczywistym jest fakt, że boimy się tego, czego nie znamy, jednak nieprawdziwą informacją, jeżeli chodzi o leczenie botoxem jest to, że następstwem leczenia jest zamrożenie mimiki twarzy. Zabieg botoxu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy!
Na czym polega leczenie

Preparat, który zawiera jad kiełbasiany (Botox, Dysport) jest wstrzykiwany w kilka miejsc na twarzy przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Podczas wykonywania zabiegu botoxu pacjent powinien znajdować się z w pozycji siedzącej. Zabieg trwa około 15-20 minut w zależności od liczby leczonych miejsc. Preparat zaczyna działać po ok. 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7-14 dniach. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego w związku z tym bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Ból związany z tym zabiegiem jest naprawdę minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do ugryzienia przez mrówkę.
Kiedy można używać preparatów toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu „kurzych łapek”, zmarszczek między brwiami, poziomych linii na czole lub linii śmiechu między oczami. Preparat ten jest również coraz częściej stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, w celu nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu.


Przed zabiegiem podania Botoxu Po 14 dniach od podania Botox

Przeciwwskazania do stosowania toksyny botulinowej/botoksu:
ciąża, karmienie piersią
miesiączka
choroby układu sercowo- naczyniowego
uczulenie na albuminę ludzką
przewlekłe choroby autoimmunologiczne
przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych
przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
choroby płytki mięśniowo-nerwowej
zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna
choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane,choroba Parkinsona etc
Ważne informacje dotyczące zabiegu:
Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na dziesięć dni przed planowanym zabiegiem botoksu z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu.
Zabrania się spożywania alkoholu przed i po zabiegu
Przez minimum 4 godziny po zabiegu nie powinno się schylać, dźwigać, masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu, oraz korzystania z solarium oraz sauny.