Wielu z nas boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Aby mu zapobiec, stosujemy różnorodne szampony i odżywki z drogerii, zażywamy suplementy mające wzmocnić cebulki i podejmujemy szereg innych działań mających na celu przywrócenie bujnej fryzury. Niestety, zazwyczaj efekty są krótkotrwałe albo w ogóle ich nie ma. Czy istnieje metoda na zatrzymanie wypadających kosmyków na głowie? Oczywiście – nazywa się mezoterapią igłową. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym ona jest i dlaczego warto z niej skorzystać. Zapraszamy do lektury.

Skąd się bierze wypadanie włosów? Kilka faktów

Niemal każdy z nas od czasu do czasu obserwuje wypadanie pojedynczych włosów – zwykle podczas mycia głowy. Ma to związek ze stresem, porami roku i wieloma innymi, indywidualnymi czynnikami. Problemy zaczynają się, gdy ilość wypadających kosmyków ciągle się zwiększa, a my możemy garściami zbierać je z głowy. Gdy pojawiają się na niej puste miejsca, mówimy już o łysieniu. Mieszki włosowe powoli zanikają, a ich uratowanie umożliwia jedynie specjalna terapia: oferujemy ją w naszym gabinecie medycyny estetycznej Dermedik. Dobrze jest zatem poprosić o pomoc lekarza dermatologa albo trychologa, którzy wesprą nas w walce z problemem i zastosują specjalistyczne leczenie.

Mezoterapia igłowa pomaga wygrać z utratą włosów

Wspominany wcześniej sposób na pokonanie łysienia, niezależnie od jego źródła, to igłowa mezoterapia włosów. Polega ona na miejscowym nakłuwaniu strzykawką z igłą skóry głowy i wprowadzaniu pod nią specjalnie skomponowanych koktajli odżywczych z witaminami albo środków farmakologicznych. Powstałe w ten sposób mikrourazy stymulują skórę do uruchomienia procesów regeneracyjnych, w których biorą udział substancje w nią wstrzyknięte. Tym sposobem pobudza się do pracy też cebulki włosów, szczególnie w miejscach, gdzie łysienie już występuje, są one więc znacznie osłabione. Zabieg jest niestety dość bolesny, ale lekarze w celu zminimalizowania dolegliwości stosują specjalne maści znieczulające.

Kto może poddać się temu zabiegowi i gdzie się udać?

Zanim zdecydujemy się na zastosowanie terapii w Dermedik, warto wybrać się do lekarza, który oceni nasz stan zdrowia. Podstawowym badaniem będzie tutaj trichogram, czyli zbadanie obecnej kondycji włosów za pomocą mikroskopu. Sama mezoterapia opiera się o kilka zabiegów, w wyniku których widocznie poprawia się struktura włosa, proces wypadania zostaje zahamowany, a my cieszymy się odrastaniem kosmyków. Warunkiem jest oczywiście posiadanie żywych mieszków włosowych, dlatego profilaktyka łysienia jest niezwykle ważna.

Galeria zdjęć

Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest „Dermedik s.c., zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: ul. Józefa Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: +48664053900 Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Izabelę Guzara, pisząc na adres: ul. Wybickiego 42/2 lub telefonując pod numer: 012 3565410.

2019 © Dermedik Kraków - gabinet medycyny estetycznej. Kopiowanie materiałów zabronione.