Znajdź zabieg odpowiedni dla siebie

ZABIEGIZABIEGI

Co warto wiedzieć przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej? Sprawdź!

Nadmierne, nieestetyczne owłosienie bywa bardzo uciążliwe. Szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Nic zatem dziwnego, że tak wiele kobiet decyduje się na depilację laserową z użyciem nowoczesnego lasera Light Sheer. W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam więcej o przygotowaniach do zabiegu laserowego usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Zapraszamy do lektury!

Zaczynamy od konsultacji. Bez szczegółowego wywiadu ani rusz

Depilacja laserowa pozwala w stosunkowo krótkim czasie na stałe pozbyć się owłosienia z wybranych miejsc. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję o jej przeprowadzeniu, należy skorzystać z konsultacji ze specjalistą. W autoryzowanych gabinetach depilacji laserowej, do których grona należy nasz Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, nie przeprowadza się żadnego zabiegu bez wcześniejszej konsultacji z Pacjentem. Jeżeli trafią Państwo do miejsca, gdzie bez wywiadu zaproponowana zostanie Wam depilacja z wykorzystaniem lasera, radzimy wstrzymać się z pochopną decyzją.

Każdy wyspecjalizowany kosmetolog wie, że przed wykonaniem zabiegu konieczne jest omówienie szczegółów z Pacjentem, wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji, a także poinformowanie go o ewentualnych skutkach ubocznych. Podczas pierwszego spotkania o charakterze konsultacji, kosmetolog oceni kondycję skóry, określi rodzaj włosów, wykona również próbę laserową. Przygotowania te są niezwykle ważne i nigdy nie można ich pomijać.

Przygotowania do zabiegu depilacji laserem. To Cię czeka

Po konsultacji, podczas której specjalista wykluczy obecność przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej, trzeba odczekać kilka dni, a czasem tygodni. Wynika to z bezwzględnego zakazu opalania się przez okres co najmniej miesiąca, poprzedzającego dzień zabiegu. Ekspozycja na słońce zarówno przed, jak i po depilacji może skutkować przebarwieniami i bolesnymi podrażnieniami. Najważniejszą zasadą bezpiecznego usuwania owłosienia laserem Light Sheer jest zatem unikanie długiego kontaktu z promieniami słonecznymi. Druga istotna kwestia to nawilżanie skóry. Obowiązkowo trzeba zadbać o to, aby nasza skóra nie była przesuszona. Zaleca się więc systematyczne stosowanie balsamów i kremów nawilżających z wykluczeniem tych, które mają w składzie retinol lub izotretinoninę. Trzecią ważną zasadą jest nie wyrywanie włosów z ciała (przez co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem depilacji laserem). W przeddzień umówionej wizyty należy ogolić owłosienie z partii ciała, która ma zostać poddana depilacji, a w dniu zabiegu pominąć użycie dezodorantu lub innych preparatów, pozostawiając skórę czystą i gotową na spotkanie z laserem.


Zapytaj o ten zabieg
Zadzwoń teraz +48 12 356 54 10
lub użyj formularza:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dermedik s.c. z siedzibą Wybickiego 42/2, 31-303 Kraków, PL, NIP: PL9452156366, w celu przesyłania informacji handlowych na mój adres e-mail oraz numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail: gabinet@dermedik.pl. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Nasz sposób na Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami.

Poznaj nas
Zadaj pytanie specjaliście
+48 12 356 54 10
Godziny pracy: pn - pt 09:00 - 21:00

Nasze urządzenia

Nasz Instytut uważnie śledzi nowości technologiczne branży kosmetycznej i z uwagą wybiera sprzęt, na którym pracuje. Wszystko skupia się na jak najwyższym komforcie Klientów oraz jakości i skuteczności działania urządzeń.

Twoje problemy

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Gdzie nas szukać?

ul. Wybickiego 42/3
31-303 Kraków

tel. +48 12 356 54 10

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 09:00-21:00
Sobota 09:00-18:00

Aqualyx Beactive Filorga Karta na plus Voigt Medica i-Lipo Xylogic Regeneris Restylane Stylage Szlachetna paczka Zaffiro
Zabiegi kosmetyczne